Ціни на ріпчасту цибулю в Польщі підскочили. Чи скористаються з цього українські овочівники? років

У жовтні 2018 року ріпчаста цибуля в Польщі подорожчала вже майже вдвічі, порівняно із минулим роком і коштувала в середньому 1,33 zl/кг (0,31 EUR/кг). Більше того, станом на сьогодні, ціна на польську цибулю вже досягнула найвищого показника за останні 14 років. Про це повідомляє портал sadyogrody.pl із посиланням на дані Інституту економіки та сільського господарства Польщі.

Як стверджують експерти ринку, цибуля — це овоч з найвищим темпом зростання цін у 2018 році в Польщі. Зростання цін не могло не торкнутися і ринку переробки. Так, у жовтні 2018 року середня ціна очищеної цибулі в Польщі зросла більш, ніж удвічі, порівняно із 2017 роком та складала 1,59 zl/кг (0,37 EUR/кг). Ціни на польську заморожену цибулю, також, є рекордно високими. Наприкінці 18 жовтня вони досягли рівня 0,80 EUR/кг і перевищили минулорічний показник у 2,5 рази.

Таке значне зростання цін пояснюється, перш за все, скороченням пропозиції якісної цибулі не тільки у Польщі, але і у ЄС, загалом, через неврожай у 2018 році. Слід зазначити, що серед усіх овочевих культур в Польщі, цього року, найбільший відсоток зниження врожаю було зафіксовано саме по цибулі.

Згідно попередніх оцінок ЦСУ Польщі, врожай ріпчастої цибулі в країні цього року став нижчим майже на 14% та склав 575 тис. тонн. Експерти наголошують, що цей рівень врожаю не є рекордно низьким для Польщі. Істотних втрат врожаю в цьому році зазнали, також, інші країни ЄС. Скажімо, Нідерланди, які є найбільшим виробником та експортером ріпчастої цибулі в ЄС, зберуть в цьому році на третину менший врожай.

Підтвердженням суттєвого падіння виробництва цибулі в Нідерландах є зниження експорту з цієї країни у період із липня по серпень поточного року на 15-20%. Знизилось виробництво цибулі цього року, також, і в Німеччині та Франції.

Варто згадати, що Нідерланди та Німеччина є одними з найважливіших ринків збуту для польської цибулі. Враховуючи менший врожай цього року, експерти очікують зростання ціни на імпортну польську цибулю на цих ринках. За даними “Інфо-Шувар”, станом на сьогодні, ціна на ріпчасту цибулю в сусідній Україні була зафіксована на рівні 7-12 грн/кг (0,22-0,37 EUR/кг), тобто, більш, ніж в 1,5 рази дорожче, порівняно із початком листопада 2017 року.

Як вже повідомлялося раніше, на ринку України, також доступні великі гуртові партії імпортної цибулі із Казахстану та Азербайджану за ціною 10,5-15 грн/кг (0,33-0,47 EUR/кг). З іншої сторони, зростання імпорту із Казахстану може обумовити просідання ціни на європейському ринку вже найближчим часом.

Нагадаємо, відстежувати динаміку цін на всі види сільськогосподарської продукції  на ринку України, Польщі та Іспанії можна на цьому порталі у розділі “Аналітика”. А, також, підписуйтесь на телеграм  канал t.me/InfoShuvar та отримуйте першими найцікавіші новини плодоовочевого ринку України та Європи.

sadyogrody.pl

Інфоіндустрія