Цього року полтавці зберуть менший врожай плодових та ягід

Про це поінформували на республіканській відеоконференції з питань впливу погодних умов квітня на стан сільськогосподарських культур та хід проведення комплексу весняно-польових робіт.

За словами директора Департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергія Фролова, значне погіршення температурного режиму підвищить вразливість висіяного насіння до ураження комплексом хвороб та пошкодження ґрунтовими шкідниками. «Озимі культури та пізні ярі, зокрема соняшник, витримали таке короткочасне зниження термічного режиму та залишилися не пошкоджені. Однак, частково уражені листкові поверхні рослин ячменю ярого та відмічається випадання рослин на площах цукрових буряків (біля 1,0 тис. га)», – відмітив аграрій.

В середньому на Полтавщині польові роботи планують закінчити до 20 травня. Наразі вже завершено посів цукрового буряка на площі 36,1 тис. га (104%), ярих культур на площі 512,1 тис. га у тому числі ранніх зернових та зернобобових 110,6 тис. га, ячменю 92,2 тис. га (96%) та гороху 11,0 тис. га (126%). Продовжуються посів соняшнику, сої та кукурудзи на зерно.

Особливу увагу Сергій Фролов приділив питанню отруєння та загибелі бджіл. Тож було дано доручення постійно тримати на контролі дане питання та повідомляти Департамент про зафіксовані факти отруєння та загибелі бджіл і вжиті заходи.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry