У Черкаській області зафіксували початок льоту лучного метелика

Лучні метелики (Margaritia sticticalis), насправді становлять серйозну загрозу для врожаю. Насамперед через свою плодовитість. Їхні личинки дуже ненажерливі і при цьому всеїдні.Гусениці лучного метелика можуть пошкоджувати рослини з 35 родин. В зоні ризику зокрема соняшник, кукурудзу, буряки, бобові та баштанні культури.

Одна самка лучного метелика приносить близько 300-600 яєць, кладку вона робить на нижній поверхні листя. Через 15 днів з яєць вилуплюються личинки, які линяють 5 разів і перетворюються в гусениць. Упродовж 2-4 тижнів гусениці розвиваються, активно харчуючись.

Раціон гусениць складається з будь-яких наземних частин рослин, на яких вони розселяються. Коли гусениці повністю знищують одну рослину, вони переповзають на нову. Гусениці лучних метеликів відрізняються великою рухливістю, вони здатні подолати близько 60 метрів за годину.

На останній стадії розвитку гусениці проробляють в землі вертикальні отвори, в яких сплітають кокони і заляльковуються. Лялечки розвиваються близько 4-х тижнів. Після закінчення цього терміну з кокона вилітає молодий лучний метелик, який через кілька днів уже готовий відкладати нові яйця. За сезон може розвиватися 1-4 покоління лучних метеликів.

Заходи боротьби із шкідником

За сприятливих умов літ першого покоління лучного метелика може тривати до кінця червня. Тому фітосанітари рекомендують уважно спостерігати за динамікою розвитку лучного метелика, що дасть змогу уникнути «неочікуваного» знищення гусеницями посівів сільськогосподарських культур.

Захисні заходи при льоті лучного метелика такі:

– розпушування міжрядь просапних культур в період відкладання яєць метеликами;

– випуск яйцеїда трихограми (вогнівочна форма) – 50-100 тис. самиць на гектар (одна самиця ентомофага на 10 яєць фітофага);

– за сприятливих умов для розвитку трихограми (ГТК 0,9 – 1,2)  перший випуск проводять на початку, другий – в період масового відкладання яєць шкідником.

Інфоіндустрія за матеріалами cherk-consumer.gov.ua

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry