06.12.2019
Новопризначений голова Держгеокадастру Денис Башлик на конференції УКАБ «Ведення агробізнесу в Україні» розповів про основні напрямки реформування служби, яку він очолив.За його висновком, головними вадами Держгеокадстру, є корупція, надмірне регулювання, закритість та неузгодженість інформації, якою володіє це відомство, надмірна концентрація повноважень. Щороку на діяльність та бездіяльність Держгеокадастру до Кабміну та інших органів надходило близько 10 тис скарг.
Посадовець назвав першочергові заходи, що сприятимуть розв’язанню цих проблем. Серед них комплексне перезавантаження всієї служби, перевірка діяльності територіальних органів. Найближчим часом, керівники територіальних органів будуть звільнені, набір нових кадрів проведуть на конкурсній основі. Буде створено Департамент якості сервісів та запроваджено громадський контроль, приватизовано та оптимізовано державні підприємства, ліквідовано розпорядчі функції.
Публічну кадастрову карту доповнять новими інформаційними шарами та відомостями про оцінку земель. Будуть відкриті дані про координати поворотних точок меж земельних ділянок, розшириться доступ до режиму читання для професійної спільноти, відбудеться повна інтеграція з державними та галузевими кадастрами та реєстрами, розпочнеться реалізація пілотного проекту з надання інженерам–землевпорядникам можливостей внесення відомостей до Державного земельного кадастру, запроваджено безкоштовний сервіс перевірки обмінного файлу при виконанні землевпорядних робіт; відбуватиметься робота з перенесення відомостей про земельні ділянки, права на які виникли до 1 січня 2013 року, не внесені у ДЗК.
Окрім цього служба створить електронний кабінет сертифікованого інженера землевпорядника з наданням функції оновлення кваліфікаційної інформації, уніфікує вимоги до документації та землеустрою. Документація буде вестися лише в електронній формі. Роботу державного фонду документації із землеустрою буде повністю діджиталізовано. Будуть вжиті також інші заходи щодо реформування служби.
Інфоіндустрія
Читайте нас у TelegramПов’язані теми: