У східних областях катастрофічна нестача добрив, пального та ЗЗР

Завершення битви за врожай для фермерів східного регіону переходить у новий етап – боротьбу за існуванняСіяти чи ні? Донбас у кризі, з фінансами проблеми, добрив немає. Особливо складна ситуація на Луганщині – залізниці підірвані, дороги розбомблені, поля – заміновані. Криза, що виникла через неможливість вивезення зерна може виявитися нічим у порівнянні з тим, що очікує далі. Області можуть втратити у кількості та якості врожаю через неможливість провести якісну посівну та осінньо-польові роботи.

Врожай 2015 року під загрозою – в східних областях катастрофічна нестача добрив, палива і ЗЗР

Де армія, там шанс на порятунок
«Бувало і важче» – так прокоментував ситуацію по Донецькій області Андрій Перебийніс, голова Аграрнох Ради Донецької області. — проблем, яких неможливо вирішити, немає. На мінімальні обсяги посівної гроші є. У тих, у кого немає, бо збирали пізніше і отримали фуражне зерно, є ще соняшник. Тому у цій ситуації, з технікою, якось викрутимося. Але з добривами – проблема. Їх немає ! Що Горлівський Стирол, що Донецький Азот – стоять. Завтра їду на Сумихімпром, щоб домовлятися за поставки вагонами. Також фермери фіксують втрати. Вийти в ноль сьогодні – це щастя. На МінАПП прийшов лист від Кабміну, де розповідають, що після завершення АТО будуть розглядатися варіанти компенсації. Це я про звільнену від терористів зону. Там, де ж вони ще залишаються – горе. Нічим не допомогти. Фермери самі сидять, охороняють свої двори, комбайни, техніку. Були випадки викрадень, вимагання викупу. Чекаємо на завершення АТО… Хочу відзначити міністерство – нас слухають, намагаються допомогти чим можуть.»

З поверненням української влади налагоджується постачання палива. Щоправда, воно на 100% дорожче, ніж торік. Проте у фермерів Донбасу обережний оптимізм – усе таки армія наступає.

Луганщина – на межі: фермери потребують гуманітарки добривом і паливом

Сьогодні тут – жахлива ситуація. Обстріли з боку Росії та Донецької області, палаючі поля. Ситуація – зайшла за критичну. Чи будуть сіятися фермери – під питанням…

«Повна безсистемність, відсутність нормальних звязків, порушена логістика. Війна одним словом. — розповідає Ярослав Михайлов. — Дуже багато що не працює. Неможливо зробити елементарного – аналізу насіннєвого матеріалу.  Бо сільгоспінспекція не працює. А аграріям потрібні аналізи стосовно посівних якостей матеріалу, що має сіятись. По добривах – катастрофа. Ми купували азотні на Стіролі в Горловці та на Донецькому Азоті. Вони стоять. Абсолютно впевнений, що якість наступного врожаю буде гірша. За рахунок того, що значно менша кількість грошей піде в землю. Зараз від Києва потрібні рішучі кроки. Перше – щоб запрацювали насіннєві інспекції. Це потрібно. Друге – нам потрібна гуманітарка мінеральними добривами ! Залізниця до Сватово працює. Далі – уже розвозити автівками. Будемо жити – будемо боротися.»

Инфоиндустрия по материалам www.agravery.com

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry