04.02.2019
Спеціалісти з Держпродспоживслужби зазначають, що за виявлення зараженості зерна шкідниками в зерносховищах проводять знезараження збіжжя через фумігацію, а за ураження збудниками хвороб – необхідне протруєння насіння.
Насіннєвий матеріал ярих зернових та зернобобових культур Житомирської, Львівської, Полтавської, Тернопільської, інших областей заражений збудниками альтернаріозу, гельмінтоспоріозу, фузаріозу, бактеріозу, сірої гнилі, плісені в межах 2-8%. Що свідчить про обов’язкове оздоровлення через протруєння препаратами відповідного спектра фунгітоксичної дії та рівня захисної спроможності стосовно комплексу хвороб за 2-3 тижні до сівби.
Перевіркою насіннєвого, продовольчого та фуражного зерна в зерносховищах усіх форм власності виявлена засміченість його комірними шкідниками, зокрема комірними довгоносиками, борошноїдами, великим борошняним хрущаком, гороховим зерноїдом тощо за чисельності 1-4 екз. на 1 кг зерна. За виявлення зараженості зерна шкідниками в зерносховищах проводять знезараження збіжжя через фумігацію дозволеними препаратами.
В західних та центральних областях країни позитивні температури повітря протягом звітного тижня сприяли активізації комірних шкідників у зерносховищах, де в окремих партіях насіннєвого ячменю та пшениці (Житомирська, Кіровоградська, Миколаївська, обл.) виявлено 2-5 екз. на кг зерна комірних довгоносиків, кліщів, фуражного зерна 2-8 кліщів, борошняних хрущаків та горохового зерноїда.
Інфоіндустрія
Читайте нас у Telegram