Україна та ЄС запроваджують пан-євро-середземноморські преференції

З 1 січня 2019 р. між Україною та Європейським Союзом в двосторонній торгівлі розпочато застосування положень Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження. Про це повідомляє прес-служба Кабміну.

Конвенція Пан-Євро-Мед є інструментом, який встановлює ідентичні правила походження товарів, що застосовуються в рамках угод про вільну торгівлю між її сторонами.

У майбутньому застосування Пан-Євро-Мед збільшить вигоди для національних експортерів шляхом відкриття додаткових можливостей для українських виробників: вони зможуть використовувати принцип діагональної кумуляції походження товарів, застосовуваний між учасниками Конвенції за умови існування між ними режимів вільної торгівлі.

Зараз учасниками Конвенції є 25 сторін, а саме: ЄС, країни ЄАВТ (Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія, Швейцарія), Албанія, Алжир, Боснія і Герцеговина, Грузія, Єгипет, Ізраїль, Йорданія, Ліван, Косово, Македонія, Марокко, Молдова, Палестина, Сербія, Сирія, Туніс, Туреччина, Україна, Фарерські острови і Чорногорія.

Україна уклала угоди про вільну торгівлю з наступними учасниками Регіональної конвенції: ЄС, ЄАВТ, Грузією, Македонією, Молдовою, Чорногорією. Готується до підписання угода про вільну торгівлю між Україною та Ізраїлем. Тривають переговори щодо укладення Угоди про вільну торгівлю між Україною та Туреччиною.

На практиці застосування положень Конвенції Пан-Євро-Мед означає, що український виробник зможе закуповувати сировину або комплектуючі в одній з сторін-учасниць Конвенції, а готову продукцію експортувати до іншого учасника Конвенції без сплати мита або за заниженою ставкою мита.

Це буде сприяти відкриттю нових виробничих потужностей, активнішому використанню виробничого потенціалу.

UkraineFood.org

Інфоіндустрія