Українські весни вимагають підвищеної швидкості

Торішня затяжна зима і коротка весна, під час якої збіглися в часі кілька видів сівби та агротехнологічних заходів, змусила українських аграріїв задуматися над пришвидшенням темпів посіву. Такі можливості є. Ринок пропонує кілька сівалок із швидкістю посіву просапних культур 14-18 км/год.–Я давно хотів підсилити наш посівний арсенал  сівалкою з високою швидкістю посіву, щоб скоротити витрати часу на цей процес, адже в нашому господарстві досить велика площа під просапними – 10 тис га кукурудзи й соняшника, – розповідає головний агроном ТОВ «Вітчизна», що в Сумській області, Богдан Савенков. – Навесні минулого року, коли в один момент треба було сіяти все одразу, зрозуміли, що далі відкладати з придбанням нового агрегату – собі ж дорожче. До цього мали три «Кінзи» – дві механічні і одну ваккумну з швидкістю 8,5 км/год. Чому саме Väderstad? Бачив цей агрегат у сусіда, щоправда, 8-рядний, я в нього одразу закохався: високотехнологічний, точний, швидкий. Швидкість згідно із заводським паспортом – 15 км/год. За моїми розрахунками, наші посівні потужності завдяки цьому мають збільшитися приблизно у півтора разу. Але поки на планову швидкість не вийшли. Зараз побачите, чому.

Посівний комплекс розвернувшись біля краю поля, розпочав свій черговий посівний забіг. Ми рушили за ним услід. Агроном-дослідник Віктор Телевний розпочинає «розкопки». З точністю і глибиною розкладки насіння нібито все гаразд, під соняшниковою насіниною на невеличкій відстані – крупинка добрив – це теж дуже добре.

«Поле дуже в’язке, три дні тому випала місячна норма опадів, а тому швидкість агрегату сягає лише 10,5 км, вочевидь, 320-сильному «Джон Діру» просто не вистачає, ще як мінімум 30 конячок. Можливо, на сусідньому полі, через лісосмугу, де поле лише розрихлювалося, ситуація буде кращою. Хоча з «Кінзою» ми б за такої вологості у поле взагалі не зайшли б, довелося б чекати днів зо три…» – звертає нашу увагу агроном.

–Я думаю, що сівалки рухатимуться у бік швидкості і пневматики, чим краща пневматика, тим менше кластиме двійників і пропусків порівняно з механікою.  Хоча у різних компаній, різні способи забезпечення швидкості, наприклад, Väderstad стріляє насінням, американці пішли за іншим принципом, забезпечивши подачу насіння з допомогою елеваторів-конвеєрів, які доносять насіння до ложа, так працюють і висівні апарати precision planting,  – розмірковує Богдан.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry