Українські виробники добрив переходять на імпортну сировину

Другий за величиною виробник КАС (карбамідно-аміачної суміші) оголосив про імпорт партії карбаміду для власного виробництва.

Крім того, Інфоіндустрії стало відомо, що Рівнеазот теж буде виробляти КАС із імпортного карбаміду. Разом із Черкаським Азотом, АК Гроссдорф, Рівнеазот в березні можуть виготовити до 75 тис. тон КАС. Планова потужність тільки черкаського АЗОТу перевищує 90 тис. тон. Власного карбаміду АЗОТу (єдиному на цей час виробникові) не вистачає, тож наступний виробник – Рівнеазот буде змушений імпортувати товар.

Агрохімічна компанія Гроссдорф повідомила, що в березні здійснить власний імпорт 3000 тон карбаміду для виробництва КАС. Поки що не відомо, звідки імпортує карбамід Рівнеазот, але найбільш конкурентні ціни для України надають виробники із Центральної Азії (Туркменістан та Узбекистан).

Нагадаємо, що в Україні працюють тільки два цехи з виробництва карбаміду: М6 та М2 (по 1000 тон на добу кожний), але через високий попит на карбамід на внутрішньому ринку, обсягів карбаміду для виробництва КАС не вистачає. Два великих виробника карбаміду: Дніпроазот та ОПЗ наразі не працюють. За даними ІА Інфоіндустрія, запуск ОПЗ перенесено на кінець квітня – травень.

Рівнеазот в цьому році здійснив пробний запуск виробництва КАС, потужності буди змонтовані ще до повномасштабної агресії росії, але запуск відбувся лиш в січні. В січні дослідна партія в 100 тон дозволила виробнику на березень спланувати повноцінний обсяг КАС.

Компанія Гроссдорф є другим за потужностями виробником КАС в Україні, її виробництво сягнуло 106 тис. тон під час війни в 2023 році. Крім того. виробник компактує інші, сипучі добрива, та вже з березня імпортує власну сировину.

Інфоіндустрія

 

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry