Укрхімтрансаміак став другим за масштабами постачальником аміаку на ринок України

З травня 2022 року Укрхімтрансаміак продав на аукціонах більше 4,2 тис. тон аміаку.

Основний обсяг припав на 2024 рік, коли ціна на аміак впала до 25000-26000 грн/т з ПДВ.

З серпня 2022 року аукціонами зацікавились трейдери, що купували український та імпортний аміак, але тільки Агрохімпродукту вдалось викупити невеликий обсяг товару. СБПМ, Алет трейдінг та інші учасники ринку приймали участь без перемоги.

Натомість, деяким учасникам вдавалось вигравати дуже значні лоти з підняттям ціни. Особливо вдалим стало СТОВ Батьківщина, яке впевнено вигравало аукціони навіть  змагаючись із провідними трейдерами ринку. Ця компанія виграла три останні аукціони.

Залишається під питанням який обсяг аміаку ще може продати із аміакопроводу Укрхімтрансаміак, але вже зараз можна сказати, що обсяг продажу товару в 123,3 млн грн з ПДВ є суттєвою допомогою для підтримки життєдіяльності транзитера. Питання тільки в тому чи буде транзит аміаку в найближчі 10 років?

Жирним позначено перші тендери, де активну участь в торгах почали приймати відомі трейдерські компанії.

За даними ІА Інфоіндустрія, ціни на торгах заявлялись відповідно рівню ринкових цін, або цінам, тотожнім світовим котируванням. Слід зазначити, що аміаку на ринку майже немає, адже працюють тільки два заводи і більше для власного споживання. Імпорт також проблемний, тож Укрхімтрансаміак стає привабливим джерелом у вдалий момент.

Інфоіндустрія за матеріалами auction.e-tender.ua

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry