«Укрсадпром» через тиждень підрахує втрати

В українському садівництві склалася тривожна ситуація. Її на прохання журналіста «Інфоіндустрії», прокоментував голова асоціації «Укрсадпром» Дмитро Крошка.

“Проблема в тому, що заморозки тривають. Минулої ночі було мінус 2-4 градуси. Це негативно впливає на цвітіння і на зав’язь і, звісно, не кращим чином позначиться на врожайності. Через стабільно невисоку температуру, цвітучі бруньки переходять в листові. Фахівці асоціації зараз досліджують стан садів і через тиждень зможуть оприлюднити інформацію про реальні втрати, а також спрогнозувати обсяги майбутнього врожаю”, – повідомив Дмитро Крошка. Він розповів, що галузь, незважаючи на труднощі, продовжує розвиватися. Чимало господарств навесні розширили садово-ягідні насадження. Загалом планується в цьому сезоні закласти близько 1,5 тис га садів. Але цей процес стримує брак обігових коштів в господарствах. Держава заборгувала садівникам 250 млн гривень за старою програмою півторавідсоткового збору.

Не все гаразд із виплатами за новою бюджетною програмою. Річ у тому, що дотацію почали виплачувати з лютого місяця, а вона нараховується на реалізовану продукцію. Однак у більшості господарств запаси продукції вичерпалися ще в грудні-січні. Через це нічого не одержали. Виникли також складнощі з нарахуванням дотацій в господарствах, які займаються не лише садівництвом, а й вирощуванням зернових. Дмитро Крошка також повідомив, що асоціація займається пошуком нових перспективних напрямків експорту плодово-ягідної продукції.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry