Ми недарма назвали прес-конференцію в Hyatt Regency довгоочікуваною, оскільки вона стала підсумком кропіткої багаторічної праці колективів NAPG та LNZ Group. Упродовж останніх 5 років у різних куточках України тестувалися сотні зернових та силосних гібридів кукурудзи, а також сої і соняшнику канадської селекції. Зокрема, у 2019 році на вітчизняних землях випробовувалися понад 400 гібридів.
У результаті до лінійки UNIVERSEED наразі увійшли два типи кукурудзи. Це високопродуктивні зернові гібриди та унікальні в Україні силосні гібриди Leafy та Floury Leafy типів. Цієї миті LNZ Group готова запропонувати українським агровиробникам 3 силосних та 8 зернових гібриди кукурудзи. Показово, що вже цьогоріч в Україні зернові гібриди UNIVERSEED вирощувалися на площі 18 тисяч га, а силосні — 12 тисяч га.
«Американська селекція кукурудзи та інших сільгоспкультур сьогодні є провідною у світі. Українські аграрії охоче вирощують ці гібриди через поєднання у них таких ознак, як висока продуктивність та стійкість до стресів. Однак при цьому вартість посівного матеріалу постійно зростає. Американська генетика стає занадто дорогою і нині сягає позначки 200-210 доларів США за одну посівну одиницю. Ми розпочали співпрацю із незалежним селекційним центром у Північній Америці для того, щоб український споживач отримав розумну ціну на насіння найвищої якості», — наголосив керівник напрямку UNIVERSEED в Україні Віктор Кравченко.
Компанія North American Plant Genetic займається селекцією широкого спектру культур упродовж кількох десятків років. Для створення нових гібридів використовуються найкраща світова генетика та найсучасніші технології, завдяки чому абревіатура NAPG має стійке позитивне реноме у світовій селекції.
Як зазначили представники селекційної компанії із Канади, вихід їхніх гібридів на ринок України готувався дуже ретельно і став своєрідним викликом. Річ у тім, що необхідно було провести гігантську підготовчу роботу, здійснивши випробування різних гібридів у всіх регіонах України, аби мати змогу запропонувати найбільш ефективні рішення для кожного агровиробника.
«Український ринок має величезний потенціал. При цьому кожен фермер прагне розвивати своє господарство й потребує кращих технологій. У
LNZ Group розуміють ринок і усвідомлюють потреби агровиробників, маючи належний досвід та знання для цього», — зазначила CEO компанії NAPG КлерКован.
Натомість представники LNZ Group розповіли про те, що гібриди UNIVERSEED випробовувалися в найрізноманітніших умовах, показуючи при цьому себе достойно.
«Умови були різні. Наприклад, ми вирощували нашу кукурудзу як у Тернопільській області, де випало 900 мм опадів, так і на Черкащині, де було лише 200 мм опадів», — розповів Віктор Кравченко.
У планах компанії через 4-5 років випускати до 400 тисяч посівних одиниць гібридів бренду UNIVERSEED. Важливо, що LNZ Group не збирається зупинятися на досягнутому, випробовуючи на українських полях сою та соняшник, а із наступного року – сорго.
Акцентуємо увагу на тому, що LNZ Group вдалося зібрати воєдино усі складові успішної роботи на ринку насіння: найкраща світова селекція, доступна ціна посівного матеріалу, підтверджені результати випробувань гібридів в умовах України, якісна доробка продукції на власному насіннєвому заводі та подальший агрономічний супровід. Це саме ті фактори, на які звертають увагу вітчизняні агровиробники в першу чергу.
Адже якісна генетика насіння повинна супроводжуватися його якісними фізичними та біологічними характеристиками. Окрім цього, кожен гібрид за конкретних ґрунтово-кліматичних умов має вирощуватися за відповідною технологією. І в LNZ це все є завдяки численним випробуванням та ґрунтовній підготовці насіння UNIVERSEED до виходу на ринок.
Маємо констатувати, шо насіннєвий ринок України поповнився не просто ще одним потужним гравцем, а з’явився виробник посівного матеріалу, який встановив новий стандарт комплексної пропозиції для клієнта. А отже, конкуренція зросте, що, безперечно, піде на користь фермерам.