Урожайність органічного льону за сприятливих умов може становити 2 т/га

Експортні ціни на льон, особливо на органічний, дуже привабливі для вітчизняних агровиробників. Краща врожайність залежить від дотримання технологій та сприятливих умов.Про це зауважив Филимон Антонюк, головний агроном корпорації «Сварог Вест Груп», розповідаючи про технологію вирощування органічного льону в компанії.

За словами фахівця, як і інші сільськогосподарські культури, льон «полюбляє» більш родючі ґрунти, проте за сприятливих умов може успішно вирощуватись на різних типах ріллі.

«Льон вимогливий до родючості ґрунту, але за дотримання відповідної агротехніки та сприятливих метеорологічних умов можна культивувати на різних типах ґрунту. Однак деякі його різновиди, наприклад, важкі глинисті або піщані, несприятливо впливають на розвиток культури — на них отримують низькі врожаї насіння. Для вирощування льону олійного найпридатнішими є чорноземи і каштанові ґрунти з дрібногрудкуватою структурою», — каже Филимон Антонюк.
Урожайність органічного льону в середньому варіюється на показниках 1-1,5 т/га. А максимальна урожайність в органічному виробництві, за дотримання ґрунтово-кліматичних умов, сягає 2,0 т/га.

 

Інфоіндустрія

за матеріалами superagronom.com