Узгоджено порядок порядок видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки

26 березня відбулося засідання робочої групи з питань розвитку бджільництва за участю заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького, представників Мінекономіки, обласних державних адміністрацій, Держпродспоживслужби та профільних асоціацій у сфері бджільництва.

Так, учасників поінформували про результати проведення онлайн-семінарів, направлених на роз’яснення алгоритму взаємодії пасічників, аграріїв та органів місцевої влади під час обробітку полів, попередження та недопущення отруєння бджіл, пише ІА “Інфоіндустрія” з посиланням на прес-службу МінАПК.

«Протягом лютого-березня по всій території України відбулося 227 тематичних семінарів, участь у яких взяли понад 5 тисяч пасічників та 2,6 тисяч аграріїв. Основною метою цих заходів було налагодження ефективної комунікації пасічників та аграріїв на рівні об’єднаних територіальних громад для недопущення отруєння бджіл при обробітку полів. Наша спільна ціль – забезпечити злагоджену взаємодію усіх учасників цього процесу для збереження здоров’я бджіл, рослин та успішно провести весняну посівну кампанію», – зазначив заступник Міністра Тарас Висоцький.

Більше про способи взаємодії та відповідні платформи для комунікацій пасічників та аграріїв за посиланням: https://bit.ly/3d7YtDI.

Так, найбільше семінарів відбулося у Полтавській (56), Київській (31), Івано-Франківській та Чернівецькій (по 21) областях. Крім того, найбільше пасічників взяло участь у семінарах в Чернівецькій (понад 700) та Тернопільській (понад 500) областях, серед аграріїв – у Полтавській (понад 500) та Запорізькій (понад 400) областях.

Ключовими питаннями онлайн заходів стало обговорення алгоритму взаємодії пасічників, аграріїв та органів місцевої влади, обов’язковість дотримання усіх умов під час здійснення обробітку полів засобами захисту рослин, інформування про державні програми підтримки та питання відповідальності за неналежне використання аграріями агрохімікатів.

Під час сьогоднішньої наради учасники також обговорили основні аспекти наказу Мінекономіки №338 «Про деякі питання у сфері бджільництва», який вже набрав чинності та включає такі дані:

  • план породного районування бджіл;
  • порядок видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки;
  • порядок реєстрації пасіки;
  • інструкцію з профілактики та встановлення факту отруєння бджіл ЗЗР.

Крім того, учасників робочої групи та присутніх було поінформовано про реєстрацію у Верховній Раді України законопроектів направлених на розвиток галузі бджільництва.

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry