В Австрії можуть заборонити гліфосат

Aвстрійський Парламент проголосував за повну заборону гліфосату, що класифікований ВООЗ як «ймовірно канцерогенний».Австрійський Парламент у вівторок 2 липня затвердив повну заборону на використання гліфосату на своїх територіях, зробивши Австрію першою країною в ЄС, що заборонила гербіцид з «принципу обережності».

Ми, на мою думку, дотримуємося принципу обережності. Багато міжнародних дослідженнь показали, що гліфосат становить загрозу для здоров’я людини і тварин. ВООЗ також подала її таким чином. Зараз я розглядаю лише проблему неходжкінської лімфоми, також застосування гліфосату може мати негативний вплив на гормональний баланс людини і тварин.” – зазначив Ервін Прейнер.

Повну заборони обговорювали в Австрії протягом декількох тижнів, оскільки її противники стверджують, що вона не відповідає європейським нормам, так як ліцензія на використання гліфосату в ЄС, відновлена ​​в 2017 році Європейським Союзом, діє до 15 грудня 2022 року.

Існують альтернативи в застосуванні, а саме в області механічного застосування, термічної обробки, а також в області біологічних можливостей, різні агенти, які мають точно такі ж ефекти, як гліфосат, але з тією різницею, що вони не токсичні, ні для людей, ні для тварин.

За останні 25 років 75% комах зникли. Нам потрібні ці комахи, бджоли та дикі бджоли для запилення. Якщо ми продовжуватимемо ховати голову в пісок з урахуванням цих багатьох досліджень, то це закінчиться для нас плачевно. Не варто грати зі здоров’ям. Здоров’я – це найвище благо, яке має кожна людина, і тому потрібно бути обережним.” – говорили на зісіданні.

Європейська комісія підтримує думку наукових установ Efsa (безпеку харчових продуктів) і Echa (хімічні речовини), які не класифікують гліфосат, як канцерогенний.

Інфоіндустрія за матеріалами parlament.gv.at

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry