В Мінагрополітики обговорили Дорожню карту ягідного сектору на 2019-2024 рр.

У Мінагрополітики під головуванням в.о. міністра аграрної політики та продовольства України Ольги Трофімцевої відбувся круглий стіл щодо обговорення Дорожньої карти ягідного сектору на 2019-2024 рр. в контексті зміцнення експортного потенціалу українських виробників та переробників ягідної продукції, участь у якому взяв голова Асоціації «УКРСАДПРОМ» Юрій Вахель.У вітальному слові О. Трофімцева висловила думку, що ягідний сектор України має значний потенціал на експортному ринку як свіжої, так і переробленої продукції. «В контексті доданої вартості, потрібно розуміти, що свіжа ягода може мати вищу ціну за перероблену за рахунок свого ідеального зовнішнього вигляду та високих органолептичних показників. Але треба зважено підходити до розвитку обох цих напрямків. В контексті диверсифікації, ми маємо розвивати виробництво та переробку не лише таких традиційних культур як суниця, лохина тощо, а й звертати увагу на нішеві, вирощування яких може бути цікавими для малих господарств», – зауважила очільник Мінагропроду.

У свою чергу, Ю. Вахель відзначив, що потенційні конкуренти України на світовому ягідному ринку вже відчувають потенціал вітчизняної галузі. «В світі сьогодні один із основних трендів на споживчому ринку – здоровий спосіб життя і як його складова – здорове харчування, що включає споживання натуральної та сповненої вітамінами плодово-ягідної продукції. Тож українська продукція має всі можливості посісти гідне місце на світовому ринку, як це було свого часу в зерновій та олійній галузях. На моє переконання, для реалізації Дорожньої карти галузеві асоціації мають об’єднати свої зусилля – чи то на регуляторному рівні, чи на рівні залучення інвестицій для розвитку галузі», – наголосив голова Асоціації.

Довідково. Проект Дорожньої карти було розроблено Проектом Міжнародного Торговельного Центру (МТЦ) «Східне партнерство: Готовність до торгівлі – ініціатива EU4Business».

Укрсадпром

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry