З січня в польську армію призиватимуть і фермерів, і жінок

У січні 2024 року до військкоматів мають поступити 230 тисяч осіб.

Передусім це стосується старших чоловіків та жінок, жінки направляються на медичні професії

З 1 січня 2024 року польські військкомати почнуть (через органи місцевого самоврядування) надсилати повістки потенційним призовникам.

Як повідомляло видання Ukrayina.pl попередній призов на 230 тис. осіб відбувався з 17 квітня по 21 липня 2023 року.

Нагадаємо, в 2022 році до війська польського вступили 13742 солдатів, а мета яку поставило Міністерство оборони за словами віце-прем’єра і міністра національної оборони Польщі Маріуша Блащака була 50 тис. контрактників та 250 тис. призовників. Крім того, Польща планує витрати на оборону 5% ВВП.

Загалом наступного року оцінку фізичної та розумової здатності до дійсної військової служби пройдуть 230 тисяч жінок і чоловіків.

Згідно з проектом розпорядження Міноборони, граничний термін оголошення військового відбору на території країни – 12 січня 2024 року, а тривалість – з 1 лютого до 30 квітня 2024.

Кому доведеться постати на військкомат?

Згідно з проектом постанови Міноборони, базовою віковою категорією є чоловіки 19 років, тобто 2005 року народження , але на військкомат також викликатимуть:

– чоловіки 2000-2004 років народження, які не мають певної категорії здатності до дійсної військової служби;

– особи, які у 2022 та 2023 роках:

а) визнані дільничними лікарськими комісіями тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я, якщо строк такої непрацездатності закінчився до закінчення військового присвоєння,

б) визнані дільничними лікарськими комісіями за станом здоров’я тимчасово непридатними до військової служби, якщо строк цієї непрацездатності закінчується після проходження військової кваліфікації, і подали заяву про зміну категорії працездатності, передбаченої ст. 64 розділ 4 Закону Польщі «Про захист Вітчизни» від 11 березня 2022 року до дня проходження військового збору, в тому числі:

– особи, які досягли 18 років і добровільно зголосилися на військову службу, та особи, з неврегульованими відносинами з військовою службою до кінця календарного року, в якому їм виповнюється 60 років, якщо вони не мають певної категорії працездатності. на дійсну військову службу та претендує на присвоєння військової кваліфікації.

Положення визначає обов’язково з’явитися на комісію жінкам 1997-2005 років народження, які мають кваліфікацію, корисну для проходження військової служби (але ще не отримали військову кваліфікацію) або завершать здобуття такої кваліфікації в університеті чи професійно-технічних училищах у 2023 році. -2024 рік. Це такі напрямки як:

  • медична аналітика;
  • АПТЕКА;
  • фізіотерапія;
  • медична сфера;
  • медична та стоматологічна сфера;
  • сестринська справа;
  • служби екстреної медичної допомоги;
  • ветеринарна медицина
  • галузі, пов’язані з психологічною освітою.

Цікаво, які наслідки неявки?

Як наголошується в одному з повідомлень на сайті Міноборони,” людей, які не виконають вимогу, чекають такі наслідки:

Закон про захист Батьківщини передбачає, що неявка без поважної причини може призвести до штрафу або навіть примусового доправлення до військомату з боку поліції, – наголошується.

Своєю чергою, якщо ви з’явитесь на засідання комісії в іншу дату, аніж запланована, ви також повинні мати при собі документ, що підтверджує вашу відсутність. Люди, які проходили спеціальне обстеження протягом останніх 12 місяців, також мають мати із собою медичну документацію. Нагадується, що те ж саме стосується осіб, які є постійно непрацездатними.

Польща є найбільшим економічним та політичним партнером України в Євросоюзі, має професійну укомплектовану армію, з 2008 року на контрактній основі служать до 50 тис. поляків. Цікаво, що на службу беруть і фермерів, однак, на час змін надається відстрочка щодо явки на навчання.

Фото Marcin Bielecki

За матеріалами Farmer.pl та Ukrayina.pl

 

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry