18.07.2019
Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області повідомляє, що відповідно до Розпорядження Полтавської обласної державної адміністрації від 15.07.2019 року № 488 за поданням головного державного фітосанітарного інспектора Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області, запроваджено карантинний режим на загальній площі 1,6 га у зв’язку з виявленням нового вогнища карантинного шкідливого організму – західного квіткового трипса на рослинах, що вирощуються в теплицях ТОВ ,,Голландські троянди” за адресою: Полтавська область, м.Горішні Плавні, вул. Портова 4.
Західний квітковий трипс – багатоїдний шкідник, який пошкоджує більше 250 видів рослин. Його личинки та дорослі особини живляться на культурах: плодових, овочевих, квіткових, висмоктуючи клітинний сік рослин.Шкідник впливає на рослину пошкоджуючи її перенесенням вірусних хвороб. Деякі культури при ураженні їх трипсами практично повністю втрачають ринкову цінність.
Фітосанітарні заходи:
– негайне знищення заселених рослин, ретельне видалення з теплиці всіх бур’янів і рослинних решток, недопущення повторного використання пакувального матеріалу, в якому раніше перевозились імпортні рослини;
– використання техніки коливання температури та вологості повітря в теплиці;
– використання біологічних агентів, найбільш ефективних саме проти західного квіткового трипса – хижаків: Neoseiulus (=Amblyseius) cucumeris і А. barkeri, A. swirskii, Beauveria bassiana, Hypoaspis miles, Orius insidiosus Steinernema feltiae.
Біологічний метод контролю трипса нині дає найбільший ефект і широко поширений в світі.Серед препаратів, які дозволені в Україні для боротьби з цим карантинним шкідником, фосфорорганічні інсектициди, перитроїди та неонікотиноїди на основі таких діючих речовин: піриміфос-метил, альфа-циперметрин, імідаклоприд, ацетаміприн.
За чинним законодавством, імпортні рослини, овочі і фрукти повинні бути вільними від карантинних організмів, супроводжуватись фітосанітарними сертифікатами, а також походити з вільної від будь-яких карантинних обмежень території.У випадках, коли фітосанітарна експертиза підтверджує виявлення західного квіткового трипсу в імпортних вантажах весь вантаж підлягає знезараженню, знищенню або поверненню до країни походження.
Інфоіндустрія за матеріалами polvet.gov.ua
Читайте нас у TelegramПов’язані теми: