В середньому одне судно на добу

«Зерновий коридор» працює вже менш ніж на 20% своєї нормальної пропускної спроможності через позицію рф у Спільному координаційному центрі.

Про це повідомив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Юрій Васьков у коментарі агентству «Інтерфакс-Україна» 8 червня, передає Rail.insider .

«У нас із 1 травня до сьогодні інспекцію на вхід пройшли лише 43 судна. Відповідно в середньому з 1 травня РФ пропускає на інспекції трохи більше, ніж одне судно на добу. В очікуванні наразі 54 судна, деякі з них очікують інспекції понад три місяці. Порт Південний не працює повністю. Якщо говорити в цифрах, то ініціатива вже зараз працює менш ніж на 20% своєї нормальної пропускної спроможності. І з кожним днем ситуація погіршується, винятково через позицію Росії у Спільному координаційному центрі», — зауважив Юрій Васьков.

Заступник міністра зазначив, що ООН і Туреччину поінформовано про ситуацію і переговори ведуть через них. «Переговори ведуть через ООН і Туреччину. Вони знають про ситуацію. Щодня ми спілкуємося. Наразі ми не маємо інформації про те, що ситуація може покращитися», — уточнив він.

Відповідаючи на запитання щодо перспектив транзиту російського аміаку в обмін на гарантії нормальної роботи угоди про безпечний експорт зерна, він нагадав, що аміакопровід наразі непрацездатний. «Аміакопровід за останні три доби було двічі пошкоджено обстрілами з боку РФ. Наразі він непрацездатний. Сказати, в який термін його може бути відремонтовано, зможуть лише відповідні фахівці, коли отримають доступ і це буде безпечно», — наголосив Юрій Васьков.

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry