В США намагаються обмежити ризик від небезпечного пестициду

Позов, поданий до окружного суду США для північного округу штату Каліфорнія, стверджує, що Управління з охорони навколишнього середовища(EPA) та Служба охорони рибних ресурсів та дикої природи США не виконали юридично необхідних заходів для повної оцінки та обмеження небезпеки нейротоксину. 

Малатіон пов’язаний з порушеннями розвитку у дітей, Всесвітня організація охорони здоров’я визнала, що він може бути канцерогеном. У минулому році вчені-експерти EPA визначили, що пестицид, вироблений компанією Dow Chemical, піддає ризику рослин та тварин, що перебувають під захистом.
«Дуже шкода, що адміністрація Трампа ставить під загрозу здоров’ю людей та загрожує небезпеці для дикої природи», — сказав Джонатан Еванс, директор з питань охорони навколишнього середовища в Центрі біологічного різноманіття.

У січні 2017 року EPA визначила в біологічній оцінці, що 97 відсотків федерально захищених видів, ймовірно, піддаються впливу малатіону. NMFS зазначає, що 38 охоронюваних видів під юрисдикцією агентства зазнали шкоди від пестициду.
У рамках легального врегулювання урядові вчені повинні були до кінця минулого року висловити остаточну думку щодо шляхів захисту видів, що знаходяться під загрозою зникнення, з малатіона.

На даний момент Управління з охорони навколишнього середовища та Служба охорони рибних ресурсів та дикої природи США призупинили оцінку малатіона.
«ЕПА Pruitt продовжує відновлювати захист здоров’я та навколишнього середовища на користь корпоративного прибутку», — сказала Керолайн Кокс, директор з досліджень Центру екологічного здоров’я. «Рішення EPA повинні базуватися на надійній науці, а не корпоративній політиці».

Близько 1 млн. фунтів малатіону щорічно використовують по всій країні. Нейротоксин є частиною небезпечного класу фосфорорганічних пестицидів.

«Неприпустимо ігнорувати коло документально підтверджених небезпек з цим застарілим класом фосфорорганічних пестицидів», — сказала Сара Айрд, спів-директор каліфорнійців для реформування пестицидів. «Малатіон є одним із найнебезпечніших пестицидів, які все ще доступні на ринку».

Позов був поданий Центром біологічного різноманіття, Центром охорони навколишнього середовища та каліфорнійцями для реформування пестицидів.

Інфоіндустрія за матеріалами news.agropages.com