В Україні можуть з’явитися консультанти з купівлі землі

На першій стадії земельної реформи земля сільськогосподарського призначення коштуватиме від 1 до 2 тис доларів за гектар. Перед купівлею варто проаналізувати не лише склад ґрунтів, а й кількість опадів, середню урожайність культур, що вирощуються в даній зоні. Можливо, цими питаннями опікуватимуться спеціальні консультанти.

Про це розказав Алекс Ліссітса, президент Українського клубу аграрного бізнесу, під час он-лайн семінару “Як вплине на агробізнез закон про обіг сільськогосподарських земель?” 7 квітня.

Він припускає, що на першій стадії дії закону вартість гектару с/г землі складатиме від 1 до 2 тис доларів. “Щодо купівлі нерухомості є золоте правило – локація, тому якщо ви хочете купити землю в Україні, варто проаналізувати не лише склад ґрунтів, а кількість опадів, які культури там вирощуються”.

Ліссітса впевнений, що в Україні з’являться консультанти по купівлі землі, які пропонуватимуть найбільш потенційно вигідні ділянки.

Він додав, що від нинішньої редакції закону про ринок землі не виграє ніхто. “До кінця 2024 року ніяких перипетій не буде. Виграє лише держава Україна, якщо отримає гроші МВФ. І можна буде емоційно довести, що українська земля не буде вивозитися вагонами”.

На молочну і тваринницької сфери сам закон особливо не вплине, ці галузі скоріш за все зазнають впливу складних економічних факторів.

Олександр Почкун, керуючий партнер Baker Tilly, також не прогнозує суттєвих змін в галузі у зв’язку з новим законом. “Це закон про те, як не зробити реформу. Це закон, який відкриває лише шпаринку. Якщо дивитися на землю як на актив, то галузь і держава отримає близько 40 млрд доларів ліквідності – активи, під які можна залучати кошти для розвитку. Крім того, в когось з’явиться можливість продати свій пай”.

На думку Почкуна, за поточної версії закону виграють “ділки”, які будуть акумулювати по 100 га, щоб потім перепродати їх. Чим швидше запрацює ринок, тим швидше зростатиме ліквідність ринку. Якщо практика купівлі-продажу складеться вдало, це буде підвищувати ліквідність застави, що впливатиме на бажання банків надавати кредитні кошти.

 

ІА “Інфоіндустрія”

 

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry