В Україні пройшла хвиля знижок на добрива

З перших днів грудня відчутно впали темпи продажу аміачної селітри, карбамід купували в листопаді лиш агрохолдинги, а КАС, навіть, попри значний дефіцит, до покупців доходив із затримками.

Більшість покупців українських добрив нарікали на неповну завантаженість виробництва на заводах в Сєвєродонецьку та Черкасах, а також на експортні програми українських виробників.

Однак, ще в листопаді з’явилась вже підтверджена інформація, що найбільших хімічний холдинг Ostchem не буде продавати азотні добрива неаграрним покупцям.

Трейдери вже неодноразово отримували попередження щодо можливих змін умов торгівлі, але через відсутність обігових коштів виробники не наважувались впроваджувати такі міри.

Наразі, видався досить сприятливий період – в листопаді активність аграріїв низька, ціни на газ «заспокоїлись», а агропродукція не дешевшає, в кінці грудня аграрії мають значно активніше купувати азотні добрива.

В 2021 році холдингу Ostchem вдалось перевести продаж своєї продукції агрохолдингам без посередників, а зараз черга дійшла до малих та середніх аграріїв. Єдина перепона у фінансуванні долалась з допомогою банків –партнерів, що працюють із структурою Ostchem Retail.

Знижки на селітру почались із боку постачальників імпорту. Через постійно зростання ціни та подорожчання валюти в кінці листопада селітра в регіонах на складах осягла відмітки 26500 грн/т, бєг (або ж 26000 грн/т з доставкою), а вже 2-5 грудня, трейдери в пропозиціях аграріям почали виправляти ціни на 24200-24500 грн/т, з доставкою на станцію покупця.

В пропозиціях українська селітра подешевшала до 24200-24500грн/т, з доставкою, а на складах можна найти по 24500 грн/т і навіть дешевше. Цікаво, що, навіть польська селітра (Anwil, Pulan) вже продавалась за такими цінами, раніше, вона була найдорожча.

Початок грудня за динамікою подій був схожий на березень, з єдиною різницею, в березні ціни ростуть.

В грудні виробники селітри запланували виробити більше 160 тис. тонн селітри, це основний «ударний» продукт для внутрішнього ринка.

Більше аналітики читайте в наших оглядах ринку. Читайте на нашому сайті з понеділка, які нові імпортні добрива отримають українці вже в січні 2022

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry