В Україну завозять пестицидів більше ніж на півмільярда доларів

В Україні на сьогодні близько 40-45 млн га земель відведені під вирощування різних культур. І для обробки цих культур потрібно близько 40 тисяч тон хімічних засобів захисту рослин, але в реальності ця цифра сягає близько 120 тисяч тон.

Таке зазначив в ефірі програми «Київ Live» телеканалу «Київ» координатор проектів з хімічної безпеки Всеукраїнської екологічної громадської організації «МАМА – 86» Денис Павловський.

«Більшість хімічних засобів завозиться з-за кордону.120 тисяч тон пестицидів в грошовому еквіваленті – 600 млн доларів. І тому даний сектор є доволі прибутковим з точки зору підробок, через що дуже багато контрафактної та контрабандної продукції потрапляє різними шляхами на ринок України. Із них близько 30% – продукція китайського походження, ще третина – продукція неналежної якості», – розповів він.

Крім того, наголосив експерт, є ще особливо небезпечні пестициди, які за світовими вимогами не рекомендовані до використання й заборонені – список з 200 препаратів, з якого 32 препарати – офіційно дозволені до використання в Україні.

Інфоіндустрія за матеріалами kyivtv.com.ua

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry