Вдвічі більше, ніж вся Європа

Українська аграрна галузь потенційно може виробляти 7,8 млрд м3 біометану на рік.

Наразі ЄС виробляє 3,6 млрд м3 біометану на рік, Україна може збільшити цей обсяг на 1 млрд м3 до 2030 року. Загальний потенціал виробництва біометану в Україні оцінюється в 9,7 млрд м3/рік, з яких АПК може виробляти 7,8 млрд м3/рік.

Про це розповів голова Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР) та засновник благодійного фонду SAVEUA Андрій Дикун польському виданню magazynbiomasa.

“У загальній структурі виробництва біометану в ЄС агропромисловість забезпечує 38%. Ця цифра складається з сільськогосподарських залишків, включно з навозом, пожнивними залишками та послідовними культурами. У деяких країнах ця цифра перевищує 80% – у Франції, і навіть 90% – у Данії. 70% території нашої країни припадає на сільськогосподарські землі, а отже, ми можемо стати однією з країн лідерів з виробництва біометану”, – коментує він.

Розрахунок обсягу потенційного виробництва біометану агропромисловим комплексом України (7,8 млрд м3/рік): потенціал охоплює біометан з відходів і побічної продукції – 3,8 млрд м3, із силосу кукурудзи – 2,7 млрд м3, а також з інших відходів тваринництва та переробної промисловості – 1,3 млрд м3.

За оцінками експертів, повна собівартість товарного біометану, з урахуванням виду сировини для виробництва біогазу, потужності установки і вартості логістики до кінцевого споживача, може коливатися від 300 до 1200 євро/1000 м3. Тоді як вартість природного газу на європейських хабах наприкінці цього літа сягала 3400 євро/1000 м3.

Розвиток ринку біометану сприятиме декарбонізації газового сектору і дасть змогу зменшити залежність від імпорту викопних енергоресурсів, та навіть більше того – відкрити експорт до Євросоюзу.

Звісно, на розвиток сектору впливає військова агресія рф в Україні, через що у сектору знижені можливості зростання. Попри всі складнощі, український уряд підготував усю необхідну законодавчу базу, а 30 потенційних гравців ринку станом на жовтень уже запросили технічні умови на підключення до газової мережі, серед них одразу кілька агрохолдингів.

 

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry