Високі ціни на мінеральні добрива призведуть до «урагану голоду» – Yara

Високі ціни на мінеральні добрива можуть мати далекосяжні наслідки для сільського господарства в усьому світі, які призведуть до «урагану голоду», заявив Свейн Холсетер, генеральний директор Yara International.

Як зазначив представник Yara: «На даний момент усі переживають низку несприятливих факторів: зменшується постачання природнього газу, агрохімікатів та продовольства. У свою чергу, ціни на газ та добрива зростають, і почали свій ріст ще до початку повномасштабного вторгнення збоку РФ в Україну. Глобальна продовольча безпека під загрозою: 276 млн. людей страждають від гострої нестачі їжі, що удвічі більше, ніж до пандемії».

За його словами, брак мінеральних добрив на глобальному ринку вже зараз становить близько 15%. Дія ж західних санкцій проти Росії та Білорусі та запровадження в Росії обмежень на експорт агрохімікатів «гарантують» падіння врожаїв у багатьох країнах світу.

«З одного боку ми маємо зменшити нашу залежність від постачання російських добрив, з іншого ж нестача агрохімікатів матиме сумні наслідки. Близько половини населення світу не зможе прогодуватись без застосування агрохімікатів. Якщо не ввести мінеральні добрива зараз, то врожайність сильно впаде вже через кілька місяців», – підкреслив Свейн Холсетер.

Зі свого боку Yara намагається допомогти країнам Східної Африки, пожертвувавши 400 тис. тонн мінеральних добрив місцевим фермерам. Вони також пройшли навчання з правильного використання продукції, яке допоможе потроїти врожаї кукурудзи.

У 2021 році Yara продала на глобальному ринку понад 28 млн тон мінеральних добрив.

 

Інфоіндустрія за матеріалами fertilizerdaily

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry