Визначені тимчасові маршрути для торговельних суден

Оголошено тимчасові коридори до портів України для торговельних суден.

Оголошені тимчасові маршрути руху торговельних суден до/з чорноморських морських портів України. Про це пише Rail.insider із посиланням на інформацію Військово-морських сил ЗС України.

Згідно з наказом навігаційного доручення ВМС ЗСУ № 6 від 08.08.2023 були оголошені нові тимчасові маршрути руху цивільних суден до/з чорноморських морських портів України. При цьому повідомляється, що протягом всіх маршрутів зберігається військова загроза та мінна небезпека з боку РФ.

Раніше ці маршрути вже були запропоновані Україною у зверненні до Міжнародної морської організації (IMO). Рада Міжнародної морської організації визнала право України на вільне торговельне судноплавство, яке гарантовано міжнародним морським правом. Міжнародна морська організація закликала РФ дотримуватися міжнародних конвенцій та припинити загрози торгівельному судноплавству в Чорному морі.

«Вказані маршрути в першу чергу використовуватимуться для можливості виходу цивільних суден, що перебувають в українських портах Чорноморськ, Одеса та Південний ще з початку повномасштабного вторгнення РФ 24.02.2022 року», — зауважується у дописі.

До проходу маршрутами допускатимуться судна, власники/капітани яких офіційно підтверджують готовність до плавання в поточних умовах.

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Підпишись на Infoindustry