Як зупинити міграційні потоки?

На круглому столі, організованому компанією AGROPORT в Медіа-центрі Agrogenerations, присвяченому Всесвітньому Дню продовольства, йдеться про сталий розвиток сільських територій, як засіб зменшення рівня трудової міграції. В заході беруть участь заступник міністра аграрної політики з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева, координатор програм розвитку ФАО Михайло Малков, директор департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації Наталя Хмиз, президент Agrogeneration Джон Шморгун, координатор програм ФАО з реагування в надзвичайних ситуаціях Фаррух Тоїров, генеральний менеджер AGROPORT Дмитро Титаренко.

«Ми почали проект пов’язаний з адаптацією сільського населення до змін клімату, – сказав Михайло Малков, – міграційні потоки діляться на три складові: від війни, друга-пошуки роботи за кордоном і в містах, третя – кліматична міграція у зв’язку з неможливістю вести сільське господарство в певному регіоні. Класична ситуація – Аральське море, яке пересохло, через що риболовецька галузь була знищена».

Про особливості міграційних процесів, стан трудових ресурсів в сільській місцевості розповіла Наталя Хмиз. Захід притягує наші трудові ресурси, говорила вона. Дуже багато наших їде в Польщу. З 2010 -2015 – спостерігалася тенденція до зниження трудовлаштованості населення в сільському господарстві. Ми всі процеси розуміємо, але дієвих рішень поки що не маємо. Плануємо розвивати виробництво нішевих культур, кооперацію. 27 жовтня ці питання будуть розглянуті на Інвестиційному форумі у Львові.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry