Загальноєвропейська кампанія щодо заборони пестицидів та перетворення сільського господарства

Цивільні екологічні організації з усього ЄС представили Європейської комісії з Європейської громадянської ініціативи (ECI) пропозицію, що закликає до прийняття нового законодавства про поетапну відмову від пестицидів, відновлення біорізноманіття та підтримки фермерів, щоб поліпшити продовольчу та сільськогосподарську системи. Мета кампанії – кардинально перетворити сільське господарство в Європі, а заодно захистити дрібних фермерів.

Організації відзначили, що треба приступити до термінових змін, щоб зупинити природний колапс: чверть європейських диких тварин знаходиться під серйозною загрозою вимирання, половина природних об’єктів перебуває в жалюгідному стані, потрібні екосистемні послуги нового покоління. Вчені закликають скоротити використання пестицидів разом із переходом до екологічно заснованого землеробства, щоб зупинити чи змінити масове скорочення популяцій комах. Крім того, чотири мільйони малих фермерських господарств зникли між 2005 та 2016 роками в ЄС і з того часу були замінені великими агропромисловими підприємствами, що ще більше посилило кризу.

 

Основні постулати кампанії:

Припинити використання синтетичних пестицидів до 2035 року: поступово відмовитися від синтетичних пестицидів у сільському господарстві ЄС на 80% до 2030 року, починаючи з найбільш небезпечних і до 2035 року Євросоюз повинен стати на 100% вільними від синтетичних пестицидів.

Сільське господарство має стати вектором відновлення біорізноманіття.

Потрібна підтримка фермерів у перехідний період: реформувати сільське господарство, віддаючи пріоритет мелкомасштабному, різноманітному і стійкого сільського господарства, підтримувати швидкий ріст агроекологічної та органічної практики, а також надати можливість незалежного навчання фермерів органічним агропрактикам та сприяти дослідженням у галузі сільського господарства без пестицидів і без ГМО.

 

 

 

Кампанія була запущена міжгалузевим альянсом організацій громадянського суспільства, що займаються питаннями навколишнього середовища, охорони здоров’я, сільського господарства та бджільництва. Серед іншого, організаторами є європейські організації «Друзі Землі», Мережа дій проти пестицидів (PAN), а також Мюнхенський інститут навколишнього середовища, фонд Aurelia (Німеччина), Gйnйrations Futures (Франція) і GLOBAL 2000 / Friends of the Earth (Австрія).

Інфоіндустрія за матеріалами pan-europe.info

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry