Захист від основних шкідників і хвороб при вирощуванні овочевих та плодових культур на присадибних ділянках

13 червня у Чернігові  за головування в.о. начальника Головного управління Держпродспоживслужби Сергія Чаплієва відбулась інформаційна нарада-семінар.

Сьогодні більшість плодово-овочевої продукції не відповідає санітарно-гігієнічним нормам продуктів харчування через неконтрольоване використання пестицидів та агрохімікатів, пишуть у спеціалізованому виданні «Агросвіт України». За словами начальника Управління фітосанітарної безпеки Володимира Яременка, тому є певні причини.

«На рівні держави не врегульований контроль за використанням агрохімікатів. У 2015 році скасували ліцензію на торгівлю агрохімікатами. Що це означає? Сьогодні торгівлею пестицидами може займатися будь хто. Також, у цьому ж році скасували сертифікат якості засобів захисту рослин. А це значить, що на ринку тепер повно фальсифікату, який неможливо проконтролювати», – зазначив Володимир Яременко.

За словами Володимира Яременко, важливо зрозуміти, що сьогодні не існує мінеральних добрив чи хімічних препаратів, які б не впливали на якість життя людини. І вирощувати екологічно чисту городину без використання агрохімікатів абсолютно реально – треба дотримуватися сівозмін, уважно підбирати «сусідів» для тієї чи іншої культури, використовувати біопрепарати для боротьби зі шкідниками. Пестициди треба застосовувати лише у крайніх випадках, купуючи їх у спеціалізованих магазинах відомих виробників і чітко дотримуватися інструкції з використання.

Також учасники обговорили основних шкідників і хвороби рослин, які зустрічаються в нашому регіоні. А також про сучасні засоби профілактики без використання агрохімікатів.

Сергій Чаплієв наголосив, Держпродспоживслужба завжди рада допомогти громадянам розібратися у сівозмінах, агрохімікатах і усіх інших питаннях.

Інфоіндустрія за матеріалами consumer.gov.ua

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry