Закупівельна ціна на свиней живою вагою на наступний тиждень знову залишиться без змін

Аналітичний відділ Асоціації «М’ясної галузі» повідомив прогнозні закупівельні ціни на 6 – 12 вересня 2021 року: 47-48 грн/кг на свиней живою вагою.

Прогнозується, що ціна на наступний тиждень знову залишиться без змін. Але слід враховувати традиційне осіннє зниження цін на свинину. Якщо, навіть, вдастся зберегти ціну на поточному рівні в Україні, то в є ЄС ціна на наступний тиждень зменшиться.

Ціна на німецькій біржі VEZG зафіксована на напівтуші кондиційних свиней – 1,25 євро/кг (40 грн/кг), на напівтуші свиноматок – 0,77 євро/кг (25 грн/кг). Ціни вказані без ПДВ.

Щоб конкурувати з імпортом свинини  – потрібно знижувати собівартість вирощування свиней в Україні. Тільки з конкурентною собівартістю і ціною свинини, м’ясна галузь і свинарство здатні інтегруватися у глобальний ринок. Про це йшла мова на першій спільній конференції двох галузей – Останній літній день. Для зниження собівартості свиней потрібні – сучасна генетика, ефективна годівля автоматизація обліку та контроль собівартості.

Асоціація “М’ясної галузі” ініціювала розробку створення і запуск електронної біржі тварин та м’яса – Meattrade. Реєстрація – за посиланням.

Джерело: Євростат

Динаміка цін у світі:
🔻 1,44 €/кг (-5%) у ЄС
🔻 1,36 €/кг (-3%) у Бразилії
🔻 1,78 €/кг (-5%) у США
🔻 1,71 €/кг (-3%) у Канаді

Усі ціни вказані за забійну вагу.

Прогнозні ціни на живця свиней в Україні можуть різнитися за регіональною ознакою, що пов’язано із неоднорідним розміщенням виробничих і переробних потужностей м’ясної галузі.

 

Інфоіндустрія