Закупівельні ціни на свиней живою вагою можуть зрости

Аналітичний відділ Асоціації «М’ясної галузі» повідомив, що закупівельні ціни на свиней живою вагою коливатимуться в межах 41 – 43 грн упродовж 25 – 31 травня 2020 року.

Порівняно з минулим тижнем живець подорожчає на 2 – 10%, повідомляє ІА «Інфоіндустрія» з посиланням на AgroOne. Зміни ціни будуть неоднорідними в різних областях України. Зростання викликане, насамперед, пожвавленням попиту через послаблення карантинних обмежень.

Частково відновлюють роботу заклади громадського харчування, запрацювали ринки, люди розпочали виїжджати за місто. Навіть з урахуванням цих факторів стимулювання, ажіотажних змін у попиті очікувати не варто, адже через зниження доходів населення не матиме змогу купувати відносно дорогу свинину у великих обсягах.

Сталим залишається тиск дешевшої за українську імпортної свинини.

В Європейському Союзі ціни (синя лінія на графіку) продовжують падіння. Мешканці країн ЄС, як і українці, зменшили споживання м’яса під час карантину. Закриття низки м’ясопереробних комбінатів через спалахи коронавірусу створило надлишок продукції, отже прогнозується подальше зростання імпорту в нашій країні.

 

ІА «Інфоіндустрія»