Залишки збіжжя дозволять експортувати майже все, що зберемо цього року

У наступному маркетинговому році (з липня 2024 року) Україна може експортувати понад 60 млн тонн зернових та олійних культур і продуктів їх переробки. Такі цифри залишають Україну серед світових лідерів аграрного експорту.

«Після двох років повномасштабної війни Україні вдалося вирівняти ринковий баланс виробництва та експорту основних агрокультур. Це стало можливим завдяки стійкості аграрних виробників та  розвитку логістики. Нинішній маркетинговий 2023/2024 рік Україна завершує з кінцевими залишками сільгосппродукції на середньостатистичному рівні , як було до 2022 року. У наступному маркетинговому році агроекспорт становитиме понад 60 млн тонн. І це свідчить, про те що Україна залишається гарантом світової продовольчої безпеки», – наголосив виконуючий обов’язки Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Прогнозується, що з нового врожаю виробництво зернових культур  складе майже 56 млн тонн. З них пшениці – 21 млн тонн,  ячменю – близько 5 млн тонн, кукурудзи – 28,5 млн тонн.

Загальний експорт зернових прогнозується на рівні 43 млн тонн. Зокрема, пшениці – 15 млн тонн,  ячменю –  2,5 млн тонн,  кукурудзи – близько 25 млн тонн.

Виробництво олійних культур за прогнозами досягне 22 млн тонн. Зокрема, ріпаку очікується  4 млн тонн, соняшнику – близько 13 млн тонн. Сої прогнозується на рівні 5 млн тонн – і це буде рекордний показник в історії України!

Експорт олійних та продуктів їх переробки очікується понад 17 млн тонн.

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry