Жодного повідомлення про випадки виявлення коронавірусу серед тварин в світі Держпродспоживслужба не отримувала

Т. в. о. Голови Держпродспоживслужби Ольга Шевченко 24 січня 2020 року взяла участь у засіданні Оперативного штабу МОЗ з питань недопущення та виявлення корона вірусу на території України під керівництвом Міністра охорони здоров’я України Зоряни Скалецької та за участі керівників ряду центральних органів виконавчої влади, зокрема, Держприкодонслужби та Держмитслужби.

Сторони актуалізували питання міжсекторальної взаємодії з недопущення завезення короновірусу вірусу на територію України.

Ольга Шевченко на брифінгу за результатами засідання Оперативного штабу поінформувала присутніх про те, що на сьогодні жодного повідомлення про виявлення цього підтипу коронавірусу у тварин в світі офіційно не надходило.

«Даний тип коронавірусу підлягає нотифікації кожною ветеринарною службою кожної країни світу. На сьогодні жодного повідомлення про виявлення такого типу коронавірусу серед тварин у світі через систему оперативного оповіщення не надходило», — наголосила Ольга Шевченко.

Вона пояснила, що згідно з вимогам Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (МЕБ) кожна ветеринарна служба в світі зобов’язана робити відповідні повідомлення у випадку виявлення нових емерджентних хвороб.

За словами виконуючої обов’язки Голови, Держпродспоживслужба зі своєї сторони звернулася до компетентного органу Китайської Народної Республіки щодо отримання додаткової інформації та роз’яснень щодо можливих підозр на захворювання на цей вірус серед тварин: «Ми хочемо знати, чи були підозри щодо захворювання на коронавірус серед тварин, якщо так, то серед яких видів, які заходи вживалися щодо попередження та контролю», — додала Ольга Шевченко.

Учасники засідання Оперативного штабу зазначили, що спільне завдання всіх відповідальних в Україні органів — не допустити проникнення вірусу не територію країни. Один із механізмів це зробити – протиепідемічні заходи в пунктах в’їзду.

Інфоіндустрія