В Україні створять Фонд розвитку сільських територій

«Пріоритетні напрямки розвитку сільських громад будуть розвивати за рахунок впровадження низки програм із фінансової підтримки розвитку кооперативів, малих виробників, дорадництва і навчання підприємництву, створення Фонду розвитку сільських територій нової інституції Укрдержпом», – повідомив на нараді з громадськими організаціями заступник міністра економіки з питань сільського господарства Тарас Висоцький.Він розповів, що у передбачених для аграріїв 4,2 млрд. грн обов’язково діятиме програма  відшкодування відсотків по кредитам для фермерів, оборот підприємств яких становить до 20 млн грн. Йдеться про кредити, які можна брати на будь-які цілі, наприклад, під операційні витрати без привязки до культур.

Існуватиме окрема підтримка виробників, що займаються тваринництвом. В ній не має  обмежень по річному фінансовому обороту підприємства. Тобто на державну допомогу може претендувати будь-який тваринницький комплекс. Але він зможе отримати на свій розвиток більше 15 млн грн на рік.

Окремо Тарас Висоцький зупинився на особливостях програми державної компенсації банківських відсотків при купівлі землі. Вона також матиме обмеження – аграрій зможе отримати не більше 5 млн грн на рік, що є еквівалентом вартості 500-800 га залежно від регіону. У програмі будуть нюанси: 5 млн грн – це загальний розмір компенсації для одного покупця, так званий ліміт. Тобто можна взяти в банку кредит терміном на 5 років і щорічно купувати по 100 га, отримати за них компенсацію впродовж року. Наступного року купити ще 100 га і знову отримати компенсацію по кредиту. І так вчинювати, доки не буде використано передбачені на одного аграрія 5 млн грн. А можна купити за один рік 500 га і отримати відсотки по своїй компенсації.

Щоб в суспільстві не виникала паніка, урядом підготовлено законопроект № 2805, який фіксує в бюджетному кодексі не менше 1% ВПП суто під здешевлення відсотків по кредитах при купівлі землі. Ця програма гарантовано діятиме 5 років.

Уряд передбачив створення Фонду гарантування кредитів, який запрацює через 3 місяці. Фонд зможе покривати до 50% застави під землю. Що мається на увазі? Є ділянка розміром у 50 га. Її хоче придбати фермер, який не має бюджетної історії та не має застави, щоб її купити. Банк не зможе 100-відсотково взяти під заставу 50-гектарну ділянку. Тому покупець зможе прийти в банк і зробить перший платіж у розмірі 15% її власності. Після цього банк візьме ділянку під заставу, а решту гарантій покриє Фонд.

На цю фінансову послугу можуть розраховувати виробники, що господарюють на площі розміром не більше 100 га.

Держава також передбачила кошти на розвиток дорадництва і навчання підприємництву та на стимулювання створення в Україні кооперативів. Якщо ці два напрямки користуватимуться попитом у виробників, на них буде виділено додаткові кошти.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry