Аграрії Львівщини зможуть зберегти зерно

На Львівщині діє проект зі зберігання зерна, що є частиною ініціативи AGRI_Ukraine та реалізується за підтримки Програми USAID АГРО, Львівської аграрної дорадчої служби.

В рамках проекту планується збереження понад 100 тис. тонн зерна від 200 фермерів Львівщини. Окрім надання потужностей і техніки для зберігання, проєкт передбачає проведення щомісячного моніторингу якості та налагодження спільного збуту зерна.

В рамках проекту здійснювали засипку зерна в засоби тимчасового зберігання зерна (рукави) в Самбірському районі. До участі в заході були запрошені представники Програми USAID АГРО, органів влади, місцеві аграрії.
З вітальним словом до присутніх звернувся заступник начальника Львівської обласної військової адміністрації Юрій Бучко
«Дякую колегам з USAID АГРО за підтримку аграрних підприємств. Це особливо важливо у воєнний час. Львівщина -це аграрна область, однак до кінця не забезпечена елеваторами. Такий проект допоможе львівським фермерам зберегти збіжжя належної якості»,- зазначив Юрій Бучко.

У Львівській та сусідніх областях критичним питанням стало зберігання врожаю. У більшості виробників сьогодні відсутні кошти для самостійного подолання цього виклику, у зв’язку зі збільшенням виробничих витрат (зміна ціни на паливно-мастильні засоби, мінеральні добрива, засоби захисту рослин (ЗЗР) та здорожчанням кредитів. Відтак, за допомоги проекту в області налагоджено роботу зі зберігання власно вирощеного зерна аграріїв.

«Львівщина на сьогодні, це своєрідний хаб, який взяв на себе важливу місію не лише зі збереження агропродукції, але й налагодження експортних шляхів збуту»,- зазначив Олександр Приходько, менеджер з розвитку аграрних ринків програми USAID АГРО.

«Ми стикнулися з ситуацією, коли ланцюги експорту повністю переорієнтувались, експорт змістився в напрямку до Європейського союзу і Львівщина це дуже відчула. Навантаження на наші потужності зберігання збільшилось в 2 рази. Наявність такої можливості тимчасового зберігання зерна саме в цей сезон є дуже важливою. Сподіваюсь, що цей досвід буде орієнтований на наступні роки, адже впевнена, що він буде успішним», – наголосила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної військової адміністрації Tetiana Hetman

Нагадаємо, що за сприяння Мінагрополітики та Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) аграрії до 30 жовтня мали можливість подати заявки через систему державного аграрного реєстру на отримання безкоштовних рукавів для тимчасового зберігання зерна. В рамках першого етапу проекту 47 агровиробників Львівщини отримають гуманітарну допомогу у вигляді засобів тимчасового зберігання зерна (рукавів) в кількості 613 шт. Інформацію про погоджену заявку, кількість рукавів та адресу складу для отримання рукавів кожен аграрій може знайти в особистому кабінеті агровиробника у ДАР в розділі «Повідомлення» або розділі «Мої заявки».

Перелік отримувачів є відкритим, його можна переглянути за посиланням: https://cutt.ly/MNWK05Z.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry