Аграрії Херсонщини вимагають справедливої ціни за воду

Аграрії Херсонщини влаштували акцію протесту під стінами басейнового управління водних ресурсів Нижнього Дніпра. Сільгоспвиробники протестували проти підняття тарифів на зрошування полів, які протягом останніх п’яти років зросли більш ніж в чотири рази. Про це повідомляє прес-служба Всеукраїнської аграрної ради (ВАР).Так, у 2014 році вартість 1 куб. м води становила 10,25 грн, а у 2019 році вона склала 42,75 грн за куб. м. Причому, лише у березні цього року вартість води зросла на 28%, хоча аграрії запевняють, що економічно обґрунтованим є підняття вартості не більше як на 12%.

Фермери наголошують на тому, що підняття усіх затрат на вирощування сільгоспкультур, в тому числі і на зрошування, робить нерентабельним вирощування деяких культур, таких, приміром, як кукурудза та соя.

Дана акція протесту стала також відповіддю на неможливість порозумітись із владою. Сільгосппідприємці неодноразово звертались до відомства Держводагентства в області, писали листи до Міністерства аграрної політики та продовольства, Антимонопольного комітету, Генеральної прокуратури та Прем’р-Міністра з вимогами перевірити об’єктивність збільшення тарифів на воду. Також – перевірити підприємства Держводагентства на предмет раціонального використання бюджетних коштів, провести виїзну нараду з питань реформування системи водопостачання.

Окрім того, вчора, 11 квітня, проблеми підвищення тарифів на зрошування полів були обговорені під час засідання робочої групи комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин. Друга частина зустрічі відбулась у приміщенні Державного агентства водних ресурсів України. Від ВАР на засіданні були присутні:  учасник асоціації, голова ФГ «Аделаїда» Сергій Рибалко, та  представники асоціації – Олександр Романенко i Дмитро Кохан.

“На жаль, консенсусу з даного питання поки що не знайдено. Нам так  і не пояснили, чому тарифи настільки підняли. Підприємства Держводагентства – монополісти і користуються своїм становищем. Ситуація наразі китична, однак ми і далі будемо шукати шляхи її вирішення”, – повідомив після зустрічі Сергій Рибалко.

Як зазначається, ВАР тримає дане питання на контролі і буде відстоювати справедливу ціну на воду для аграріїв Півдня.

SEEDS.org.ua

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry