Агросектор України в березні приніс 2 млрд доларів з експорту

В березні агроекспорт приніс 1,318 млрд дол. США торгового сальдо, а в торговий баланс – плюс 2 млрд дол. США експортної виручки.

При витратах у 10 млрд на оборону, це ніщо, але якщо подивитись на середню ціну експортної продукції та на середню ціну імпортної, починаємо розуміти, що не просто годуємо людей в інших країнах, але й даємо їм заробити.

Ось до прикладу, вартість 1 тони агропродукції, що постачається нами до Туреччини в березні склала 214 дол. США/т, тоді як з тої ж країни ми імпортували агропродукції вже за середньою ціною в 1519 дол. США/т. Дивно, але в 10-ку агро-постачальників для України потрапив Китай, з аналогічною ситуацією. Звісно, що структура експорту дуже різноманітна та залежить від того, що вирощується в цих країнах, бо той самий чай, омарів, креветок чи навіть водорості ми не виростимо в Україні в необхідних кількостях, але від переробки української агропродукції наші сусіди поляки та турки ніколи не відмовлялись.

Збільшити додану вартість а з нею і ціну агроекспорту можна і в умовах війни навіть треба. Питання риторичне, хто інвестує, хто буде працювати та куди експортувати?

Під час війни відповіді затримуються, але й рішення треба приймати швидко, досвід Ізраїлю показав, що розвивати агросектор варто навіть під час війни, бо продовольча безпека стоїть поряд із безпекою військовою. Доля тримати, чи не головний фронт в тилу, випала саме на аграріїв, а вже завдання держави допомогти аграріям вижити.

 

Інфоіндустрія за даними Мінагрополітики

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry