Аміак у АРМА купив маловідомий оператор ринку

Попередньо стало відомо, що аукціон з продажу аміаку від агентства АРМА виграла ТОВ «Компанія Агроторггруп»

Аукціон проводився на майданчику Товарної біржі «Придніпров’є», (ТОВ “Придніпров’є 2021”). За передньої інформацією лот в 10 тис. тонн аміаку був виграний саме ТОВ «Компанія Агроторгруп», яка раніше займалась постачанням газу, а також була помічена у відвантаженні аміаку з «Укрхімтрансаміаку» Компанія має харківську «прописку» та може бути пов’язана із нинішнім керівництвом оператора по обслуговуванню аміакпопроводу.

Відомо, що аміак буде направлятись не на заводи, а безпосередньо в регіони аграрним споживачам. Цікаво, що як постачальник аміаку аграріям, тим більше в таких кількостях, компанія не була помічена раніше. Не виключено, що й обсяг заявлених коштів навряд чи тримала в себе на рахунках, тож можна припустити, що за угодою виникає тінь крупного постачальника аміаку на ринку України, або ж переможець буде збирати кошти із інших гравців ринку.

За даними аналітичної компанії Інфоіндустрія, в Україні найбільшим постачальником аміаку для аграрії в 2020-2022 році були компанії «УкрагроНПК» та «Ніка-Агротрейд». Власне ці компанії щороку, на літо-осінь могли відвантажувати до 50 тис. тонн аміаку. Навіть в досить невдалому 2021 році, 10 тис. тонн – це найменший щомісячний обсяг споживання аграріями аміаку восени.

Дефіцит аміаку в Україні значний І як раз в даний час аміак може пропонуватись по цінах 65-70 тис. грн/т з доставкою в цистернах (з ПДВ) це дещо вище цін в аукціоні, але АРМА не пішла на зменшення розміру лоту.

Таким чином, «Компанія Агроторггруп» змогла купити і, фактично, одразу й продати аграріям місячний обсяг споживання. З серпня по 3 жовтня вже куплено 17 тис. тонн аміаку через Агентство АРМА.  Загальний обсяг перевищує 40 тис. тонн

Інфоіндустрія

 

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry