АМКУ побачив зловживання Group DF монопольним становищем на ринку азотних добрив

Голова АМКУ Юрій Терентьєв повідомив на своїй сторінці Facebook, що згідно попередніх висновків розслідування існують ознаки монопольного становища Group DF та факти, що можуть свідчити про зловживання. 

 

Інфоіндустрія публікує повний текст повідомлення.

 

ЗЛОВЖИВАННЯ МОНОПОЛЬНИМ СТАНОВИЩЕМ «ГРУПИ ДФ»

 

24 травня АМКУ направив 4-м компаніям з групи ДФ, яка належить Фірташу (3 заводи – виробники мінеральних азотних добрив та НФ Трейдінг Україна), попередні висновки за результатами проведеного розслідування. Їх суть:

 

1. Група має ознаки монопольного становища на загальнодержавному ринку первинної реалізації азотних мінеральних добрив.
2. Зафіксовані факти, які можуть свідчити про зловживання монопольним становищем.

 

Вартість газу становить близько 70% в собівартості виробництва аміачної селітри. Саме цей зв’язок між сировиною (газом) і кінцевим продуктом (міндобривами) і став об’єктом зловживань з боку зазначених компаній.

 

Підприємства групи ДФ купували газ для виробництва добрив у пов’язаних компаній, а потім перепродавали його всередині групи, постійно піднімаючи ціну. Коли ж газ доходив власне до кінцевого заводу-виробника добрив, його ціна була суттєво завищеною, що приводило до завищення вартості азотних добрив.

 

Додатково до цього, протягом 2017 року мали місце зупинки виробництва, через свідоме не проведення розрахунків за поставки газу. Юридично такі дії можно кваліфікувати як зловживання монопольним становищем через штучне обмеження виробництва добрив.

 

Всі 4 компанії- відповідача отримали матеріали із результатами розслідування і наразі надіслали клопотання про ознайомлення із матеріалами справи.

 

Імовірні наслідки справи не тільки накладення штрафу, але й здійснення примусового поділу хімічних активів групи.

 

 

Інфоіндустрія за матеріалами facebook.com