Аналіз перезимівлі шкідників

Мінливість температурного режиму, а саме різке коливання нічних та денних температур повітря, випадання опадів у вигляді дощу сприяли активізації шкідливих організмів. Зокрема, в теплі сонячні днів у південних, центральних, подекуди західних областях країни відмічено літ злакових мух, цикадок, вихід із місць зимівлі хлібних блішок, піщаного мідляка. За прогрівання ґрунту триває підняття у верхні його шари дротяників й несправжніх дротяників, личинок хлібних жуків та хрущів, гусениць озимої та інших підгризаючих совок. Також, у Степу, Лісостепу та Закарпатській області Полісся в посівах озимини, розміщеної після стерньових попередників, за чисельності 0,5-2, макс. до 4 екз. на кв.м (Запорізька обл.) продовжується живлення личинок хлібної жужелиці. Ними пошкоджено до 2% рослин. В осередках за наявності 3-4 личинок на кв.м рекомендується проводити обприскування посівів дозвроленими інсектицидами на основі діючих речовин: альфа-циперметрин, лямбда-цигалотрин + тіаметоксам, хлорпірифос + циперметрин.
Попередні дані аналізу перезимівлі клопа шкідливої черепашки, свідчать про загибель від 8 до 12% шкідника, переважно від ураження їх грибковими хворобами. Шкідник на даний час перебуває у вологій листковій підстилці. Середня чисельність клопів у місцях зимівлі становить 0,5-2 екз. на кв.м. Статеве співвідношення: самок : самців становить 42:58%. Жива маса самок 95-100 мг, самців – 87 мг.

Посіви озимого ріпаку з наростанням тепла, насамперед у південних, центральних та західних областях, заселяють хрестоцвіті блішки, ріпаковий прихованохоботник.
На експерементальних посівах озимого гороху в Первомайському районі Миколаївської області спостерігається заселення бульбочковими довгоносиками, середньою чисельністю 3 екз. на кв.м. У південних областях на багаторічних травах відмічається активне розселення бульбочкових довгоносиків. Чисельність шкідників становить 4-5, макс. 10 екз. на кв.м. Також посіви заселяють піщані мідляки (1-6 екз. на кв.м).

Інфоіндустрія за матеріалами consumer.gov.ua

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry