Асоціація «Дунайська Соя» запускає другий сезон  виплат часткової компенсації за придбання оригінального насіння не-ГМ сої

Асоціація «Дунайська Соя» продовжує цього року реалізацію «Проєкту підтримки малих фермерів, що вирощують сою» за рахунок власного фінансування організації. Про це повідомила Анастасія Радюк, керівниця Проєкту та менеджерка з якості «Дунайської Сої».

За даними ринкових досліджень через брак коштів невеликі фермери порівняно з середніми та великими виробниками часто використовують бюджетне насіння невідомого походження (у більшості випадків заражене ГМ) або  насіння низьких репродукцій. У поєднанні з неналежною технологією виробництва це призводить до недоотримання врожайності. За аналітикою Державної служби статистики України урожайність сої фермерських господарств щонайменше на 10% є меншою за урожайність середніх та великих агропідприємств.

«Після успішних результатів минулого року та задля демонстрації переваг використання оригінального насіння сої та сприяння впровадження сталих агрономічних практик вирощування не-ГМ сої як основи для розвитку потенціалу малих фермерів в Україні Асоціацією «Дунайська Соя» було прийняте рішення  продовжити «Проєкт підтримки малих фермерів, що вирощують сою». Проєкт передбачає отримання часткової компенсації 15% від вартості придбаного оригінального сертифікованого насіння не-ГМ сої під посівну кампанію 2024 року. Як і минулого року учасниками можуть бути агровиробники всіх регіонів України із загальним земельним банком до 1 000 га, що не входять до структури агрохолдингів, кінцевими бенефеціарними власниками яких є громадяни України», – зазначила А. Радюк.

Під часткову компенсацію підпадає оригінальне сертифіковане насіння не-ГМ сої вітчизняної та іноземної селекції. Обрані сорти мають бути внесені до Державного реєстру сортів рослин придатних для поширення в Україні та мати сертифікат, що засвідчує сортові якості насіння.

У 2023 році завдяки Проєкту компенсацію загальною сумою понад 2 млн грн отримали 30 невеликих фермерів у 11 регіонах України. У рамках другого етапу Проєкту, Асоціація забезпечила учасників наборами експрес-тестів для якісного аналізу з визначення ГМО, а також практичним тренінгом щодо їх використання.

Подача документів на участь у Проєкті підтримки малих фермерів, що вирощують не-ГМ сою розпочинається 1 квітня 2024 року. Деталі, перелік документів та інструкція щодо участі вказані на сайті Проєкту https://www.donausoja.org/uk/soya-farmers-support-in-ukraine/

Організатори звертають увагу на необхідність детального ознайомлення з умовами участі та що кількість учасників обмежена.

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry