Бавовникова совка та стеблевий метелик атакують кукурудзу

У посівах зернової кукурудзи, повсюди на 5-56, осередково 75% (Київська обл.) обстежених площ, 1-12, макс. до 16% (Вінницька, Луганська обл.) рослин та 1-5% качанів заселено та пошкоджено гусеницями стеблового (кукурудзяного) метелика, 1-5, макс 10% (Одеська обл.) качанів гусеницями бавовникової совки, про це повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби України.

На даному етапі при невеликій розповсюдженості використовувати інсектициди економічно недоцільно, проте при великій кількості шкідників на полі можливе застосування препаратів на основі хлорпіріфосу з додаванням циперметрину, або хлорантраніліпрола. Варто зауважити, що після пошкодження качанів гусеницями цих шкідників при пізніх строках збирання можливе розповсюдження плісняви на уражених рослинах.

Крім того, скрізь у посівах культури сільськогосподарських підприємств та індивідуальних господарств гельмінтоспоріозом охоплено 2-8, макс. 12-15% (Волинська, Закарпатська, Київська, Тернопільська, Черкаська обл.) рослин, пухирчастою сажкою — 0,2-4, летучою, на сприйнятливих гібридах, 1-2% рослин (Кіровоградська, Черкаська обл.). У південних районах Київської області на 8-10% рослин виявлено бактеріоз.

Інфоіндустрія за матеріалами прес-служби Держпродспоживслужби, інтернет-сторінки Скажений Агроном