Бджоли звикають до хімічних речовин пестицидів так само, як курці до нікотину

Чим більше хімічних речовин споживають комахи, тим більше їх тягне до них, свідчить дослідження, проведене британськими вченими.

Висновки показують, що ризик того, що потенційно шкідливий нектар потрапить до колонії бджіл, вищий, ніж вважалося раніше.

Під час досліджень команда британських вчених запропонувала джмелям вибрати між двома цукровими розчинами, один з яких містив неонікотіноїдні пестициди.

Вони виявили, що з плином часу бджоли все частіше віддавали перевагу розчинам, що містили оброблений пестицидами цукор.

Неонікотиноїдні пестициди хімічно схожі на нікотин – компонент тютюну, що викликає звикання.

Вчені, що проводили нове дослідження, слідкували за 10 колоніями джмелів протягом 10 днів. Кожна колонія мала доступ до своєї власної харчової зони, у якій дослідники встановили цукрові розчини.

Провідний вчений д-р Андрес Арс сказав: «Багато досліджень, що вивчали вплив неонікотиноїдів на бджіл, надавали комахам доступ до їжі, обробленої пестицидами, проте насправді дикі бджоли мають більший вибір. Ми хотіли дізнатись, чи бджоли могли виявити пестициди та навчитися їх уникати».

«Хоча спочатку бджоли уникали їжі, яка містила пестициди, ми виявили, що з часом джмелі збільшили споживання оброблених продуктів».

Висновки опубліковано у журналі Proceedings of Royal Society B

Інфоіндустрія за матеріалами theguardian.com

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry