Білорусь не переклеює наклейки на санкційних продуктах

Всю  імпортну сировину Білорусь переробляє. Про це заявив Президент Білорусі Олександр Лукашенко на зустрічі з представниками громадськості, білоруських і зарубіжних ЗМІ. «Другий момент - Україна, Захід, ембарго та інше. Коли Росія ввела ембарго, вони з нами не радилися.

При цьому ми як зовнішня межа з Польщею, Україною, Литвою і Латвією виконуємо роль єдиного кордону. Ми пообіцяли, що такі товари пропускати в Росію не будемо. Але якщо ми отримуємо сировину — молоко, яблука, рибу та інше — ми переробляємо її, а не переклеюємо наклейку. Раз ми її переробили — це інший товар, це вже продукт глибокої переробки », — підкреслив Президент Білорусі.

При цьому Олександр Лукашенко звернув увагу, що практично вся продукція, вироблена з імпортованої сировини, поставляється на внутрішній ринок. «Ми за кордон поставляємо виключно білоруське, у нас при цьому, як в радянські часи, на якість експорту має бути ідеальною. Транзиту ми в Росію не направляємо», — констатував глава Білоруської держави.
Президент розповів, що і в Білорусі виявляються випадки, коли справді переклеюють наклейки або підробляють накладні на санкційні продукти. «Але це мізер, це навіть не піввідсотка, це соті відсотка. І ми з цим боремося», — зазначив Олександр Лукашенко і пояснив, що найчастіше такі махінації здійснюються за безпосередньої участі російських митників та інших посадових осіб.

Інфоіндустрія