Більшість вітчизняних полів без снігу

Аналітичну довідку про агрометеорологічні умови та стан посівів в Україні на 9 січня 2021 року надала Національна Академія Аграрних Наук України (НААН України).

У першій декаді січня в Україні переважала дуже тепла, як для січня місяця, погода. Опади у вигляді дощу та мокрого снігу різної інтенсивності випали майже на всій території країни, лише у південній частині – було сухо. Середня температура повітря була вищою за норму на 2-9 °С і становила 0,6-7,5 °С тепла. Максимальна температура повітря підвищувалася до 5-14 °С тепла, мінімальна – знижувалася до 1-3 °С морозу.

Опади у вигляді мряки, туману, дощу, снігу та мокрого снігу відмічалися майже на всій території країни. Середня їх кількість у більшості областей становила від 10 до 23 мм, у Житомирській, Львівській та Закарпатській областях – від 28 до 51 мм. У Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Вінницькій, Чернівецькій, Івано-Франківській, Полтавській, Чернігівській та Сумській областях кількість опадів виявилася близькою до норми і становила 8-17 мм. Добовий максимум опадів в окремих районах західних областей досягав 25-32 мм. Відносна вологість повітря становила 80-95 %. Висота снігового покриву станом на 31 грудня 2020 р. у горах Карпат та на полях Харківської, Сумської, окремих площах Чернігівської та Луганської областей становила від 1 до 10 см, місцями – 11-15 см, на високогір’ї Карпат – 21 см. На решті території країни снігу на полях не було.

ІА «Інфоіндустрія»