Біоенергетичними культурами торгувати вигідніше, ніж олійними

На невеличкому біоенергетичному полігоні УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого в Дослідницькому відпрацьовані технології вирощування біоенергетичних культур, обраховано економічну ефективність цього процесу. Якої високої ціни не сягнула б вартість соняшнику чи ріпаку, торгувати енергоносіями завжди буде в рази вигідніше, вважає заступник директора з наукової роботи УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого Микола Новохацький. Про це пише Infoindustria.

Енергетична верба збирається раз на 3-4 роки, дає по 70 т/га у збиральній вологості, а це енергетичний еквівалент 30-35 тис куб газу. Це довготривала інвестиція, ділянка верби витримує 7-8 виробничих циклів, впродовж 24-25 років експлуатації, міскантус може рости 23-24 роки, прибутки треба рахувати, починаючи з третього року закладки, коли буде зібрано перший врожай.

Такі культури вигідні не лише виробнику, але й місцевій громаді, оскільки тепло, одержане із біомаси, у три-чотири рази дешевше, виробленого із газу. Микола Леонідович навів кілька прикладів, коли місцеві громади використовують біомасу із енергетичної верби, тополі, міскантусу, чи павловнії для опалення шкіл, лікарень, будинків культури. Щепа із цих рослин також використовується як енергоресурс для зерносушильних агрегатів на елеваторах на інших аграрних та промислових підприємствах.

Інфоіндустрія