Біостимулятори нового покоління на основі рослинних метаболітів

Нове покоління біостимуляторів на основі рослинних метаболітів розробляється завдяки спільній співпраці голландського виробника спеціальних добрив Van Iperen Group та італійської науково-дослідної компанії Landlab при підтримці інституту Джеймса Хаттона (Шотландія), університету Падуї (Італія), Euroliquids BV.

Проект відомий, як Plants for plants та орієнтований на нове покоління органічних біостимуляторів для вирощування сільськогосподарських культур. Стартував в 2012 році, у 2019 році завершив серію випробувань та планує здійснити подальші випробування у 2020-2021 рр.

Науковці проекту розглядають те, чого не вистачає культурі, а потім шукають інший вид рослини, який вже має необхідні властивості. В подальшому береться спеціально розроблений екстракт обраної рослини та застосовується до культури за допомогою запліднення. Виявленні екстракти утворюють стандартизований фітокомплекс метаболітів (SMP).

«Ми почали копати у царство рослин, щоб знайти їх активні речовини, а потім з’ясувати, які з них можуть бути корисними при застосуванні до інших культур. Ці активні речовини – це рослинні сполуки, такі як гетерозиди, поліфеноли, органічні кислоти та флаваноїди»,- сказав науковий керівник та співвласник Landlab, Adriano Altissimo.

Проект Plants for Plants протестує і продемонструє 3 зразка для досягнення наступних цілей:

— розробити виробничий процес по виробництву SPM;

— виробити 3 нових білстимулятора в невеликому масштабі і підтвердити їх ефективність на різних культурах в різних кліматичних умовах;

— змінити мислення європейських традиційних підприємців в галузі сільського господарства щодо використання органічних продуктів, щоб зробити їх виробництво ефективним і екологічно чистим з аналогічним або збільшеним урожаєм, за допомогою загальноєвропейської демонстрації і інтенсивного поширення;

— підготувати комерційний запуск в кінці проекту.

На сьогоднішній день  було проведено 90 випробувань у семи місцях п’ятьох європейських країн. Випробування важливо проводити в різних кліматичних зонах і грунтових різнотипах.

Перший зразок LL002 –  орієнтований на ефективність використання води. Сприяє стійкості до абіотичних стресів, підвищення ефективності використання води, що призводить до економії води до 30% на зрошуваних культурах та підвищення врожайності та якості культур у кліматичних зонах з дефіцитом води.

Другий зразок LL004 – буде використовуватися для підвищення ефективності використання поживних речовин. Покращує ефективність використання фосфору фруктових дерев, однорічних культур та овочів. Це збільшує поглинальну здатність, зменшуючи до 30% фосфору, що застосовується при посіві/посадці.

Третій зразок LL017 – сприяє активації первинного і вторинного метаболізму, що призводить до сильного підвищення комфорту сільськогосподарських культур, а разом з тим і до його захисних функцій та зниження використання фунгіцидів приблизно на 20-40%.

Табл.1. Зразки, що знаходяться на стадії розробки в рамах проекту Plants for plants

Продукти будуть придатні для змішування в бакових сумішах. Проектом на майбутнє може бути комбінування із NPKs.

Показник, який цікавить команду – врожайність. Це кількість гектарів, яку можна обробити стандартизованим фітокомплексом метаболітів, отриманим з одного гектара сировини. Вихідне співвідношення  SPM з одного гектара може обробити 400-500 га. Намір полягає в подальшій оптимізації, і директор з інновацій  Van Iperen International Van Oers впевнений, що 800-900 га можуть будити досягнуті. Врожай, що забезпечує сировину, є ключовим фактором для розміщення виробництва. В даний час будується пілотний завод у Нідерландах.

У 2020 році відбуватимуться демонстраційні випробування в 12 країнах, а пілотний завод набуде промислового масштабу до 2022 року.

Інфоіндустрія

за матеріалами newaginternational.com