Нішеві культури залишаються без законного захисту через надто дорогу реєстрацію ЗЗР

На разі в Україні однаково дорого коштує реєстрація препарату для зернових культур, які мають мільйони гектарів, і для ягідних в яких кілька тисяч гектарів. Саме через це виробники ЗЗР не поспішають витрачатися на реєстрацію препаратів для нішевих культур.Ягідники кажуть, що в країнах Європи та світу широко діє практика встановлення нижчої вартості реєстрації ЗЗР для нішевих культур. Цілком логічно, щоб діяла вона і в Україні.

В Україні на сьогодні взагалі відсутня реєстрація на засоби захисту рослин. У зв’язку із цим виробники не мають права використовувати жодних пестицидів при вирощуванні ягід. До цього часу при проходженні українськими виробниками міжнародної сертифікації, аудитори так чи інакше закривали очі на цей факт, якщо на фермі використовувалися ЗЗР, дозволені у країнах ЄС. Однак виробники порушують цілком закономірне запитання:  чи не заявлять незабаром сертифікаційні органи, що сертифікат не може бути наданий українським ягідникам, бо вони, по суті порушують внутрішні норми виробництва, використовуючи незареєстровані у їхній країні препарати.
У зв’язку із цим Асоціація «Ягідництво України» запропонувала ягідникам визначитися із переліком базових препаратів, які обов’язково мають бути зареєстровані для використання на ягідних культурах. Коли такий перелік сформується, буде ініційована зустріч ягідних виробників із представництвами провідних світових виробників ЗЗР в Україні та офіційний запит на реєстрацію необхідних препаратів.

Інфоіндустрія за матеріалами uaberries.com.ua

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry