Через обробку полів ріпаку загинуло тисячі бджіл

В Турійському районі мешканці десятка сіл, особливо пасічники, влаштували велелюдний протест через масовий мор тисяч бджіл.

Люди переконані, що комахи гинуть через неконтрольоване кропіння хімікатами посівів ріпаку, на які вже вилетіли бджоли. Поля, площею близько тисячі гектарів, узяв в оренду місцевий підприємець, нібито колишній депутат.

«Ріпак кроплять великими механізованими оприскувачами вже другий день. А відтак другу добу гинуть наші бджоли. Хоча ми викликали на оброблені поля поліцію та ветеринарну службу, склали протоколи і заяви про пригоду, однак нічого не можемо вдіяти – ріпак далі кроплять по бджолі, бо частина посівів рясно цвіте», – скаржиться житель села Новий Двір, садівник і пасічник Тарас Кмін.
Як розповів чоловік, загалом загинуло через пестициди понад 400 вуликів із навколишніх сіл Озеряни, Душебаба, копичі, Новий Двір, Літин, Ловища, Осниговища, Літовищі.

«Поки що постраждалі заявили про 400 вуликів. А ще скільки пасічників згодом звернеться зі скаргами, бо не всі навіть знають про масовий мор бджіл», – каже Тарас Кмін.
Делегація обурених пасічників разом із поліцією та ветслужбою патрулюють поля, де їздять оприскувачі. Однак до обіду 23 червня не зуміли затримати найманих працівників підприємця, які кроплять імовірні пестициди.

«У нас є зразки дуже їдких хімікатів, якими обробляли посіви. Їх передали відповідним службам для аналізу», – кажуть бджолярі.
Потерпілі через масовий мор бджіл мають намір звертатися зі скаргами навіть до суду, якщо орендар-господарник не зупинить убивче для комах кропіння полів. Також селяни вимагатимуть від винуватця компенсацію за бджоли.

А поки що засмучені лихом пасічники підраховують збитки. І натякають на радикальні дії, якщо правоохоронці та влада не покарає винних. До речі, подібні масові мори бджоли неодноразово виникали на Волині. Лише торік через кропіння хімікатами загинули тисячі бджіл у селах Кропивщина та Нова Лішня Іваничівського району, селах Баїв і Городище-1 Луцького району. Хоча винних покарали, подібні випадки продовжують нищити волинські пасіки.

Інфоіндустрія за матеріалами turiysk.rayon.in.ua

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry