Черкаський Азот почав процедуру запуску після 101 дня простою

В Черкасах, ПАТ "Азот", почав процедуру запуску агрегатів аміаку. 15 червня на завод подали природній газ, що є сировиною для виробництва аміаку. Зранку 16 червня почали розігрівати агрегати аміаку.

Розігрів триватиме добу, отож, перший аміак вже виробиться в суботу, а перший карбамід ми чекаємо на понеділок, 19 червня 2017 року. Зупинка агрегатів аміаку відбулась на двох заводах в Черкасах та Рівному 7 березня 2017 року. Заводи не працювали 101 день. Очікується, що запуск Рівнеазоту відбудеться на привізному аміаку. Запуск Сєвєродонецього Азоту не передбачається. Вітаємо колектив Черкаського Азоту!

Як стало відомо ІА Інфоіндустрія, Черкаський Азот запускається на давальницькому газу, сировина постачається з ЄС. У Рівному завод також планується запустити на давальницькій сировині.

Нажаль, в Сєвєродонецьку завод з 22 червня 2017 року підпадатиме під санкції Мінекономрозвитку, «Рівнеазот» знаходиться під санкціями ще з минулого року, аміак завозився на Рівне після розмитнення в Сєвєродонецьку. За неперевіреними даними санкції були викликані неповерненням або несвоєчасним поверненням валютної виручки.

Черкаський Азот виробляє КАС, карбамід, аміачну селітру та товарний аміак. Це найбільший в Україні виробник селітри з потужністю більше 100 тис. тонн на місяць.

Інфоіндустрія